Myjnia samochodowa po zimie. Jak najlepiej umyć auto na wiosnę? Nie popełniaj tych błędów!

Wydaje się, że zimowe mrozy odeszły już na dobre. Myjnia samochodowa to pierwsze miejsce, które wielu kierowców odwiedzi przed przywitaniem wiosny. Zmycie kilkumiesięcznego brudu i soli to wręcz obowiązek, jeśli chcemy dobrze dbać o nasz samochód. Jak zrobić to dobrze i nie popełnić częstych błędów?

myjnia
Podaj dalej

Myjnia samochodowa – jak zrobić to dobrze?

Jeśli nie znasz tych ważnych wskazówek dotyczących wiosennego czyszczenia, twój samochód może nie być gotowy na wycieczki, które chcesz odbyć. Myjnia samochodowa wydaje się być z pozoru prostym narzędziem, ale warto się do tego odpowiednio przygotować. 

Każdej wiosny poświęć trochę czasu na przygotowanie samochodu, a oddawanie samochodu profesjonalistom niekoniecznie jest najlepszym pomysłem Wszak myjnia samochodowa i własnoręczne mycie samochodu może być przyjemnością, a do tego mamy pewność, że umyliśmy samochód porządnie. 

 

Dywaniki i tapicerka

Skoncentruj się najpierw na wykładzinach wewnętrznych i tapicerce. Używając wilgotnego ręcznika umyj siedzenia. Jeśli to możliwe, usuń resztki soli, błota i suchego brudu na wykładzinie za pomocą maszyny do czyszczenia dywanów. 

Deska rozdzielcza 

Dokładnie umyj całą konsolę. Unikaj zamoczenia połączeń elektrycznych, ale odpowiednio je wytrzyj. Wyczyść także uchwyty na kubki. Użyj mokrej szmatki, aby wyczyścić górną część deski rozdzielczej, ale pamiętaj, aby dokładnie ją wysuszyć. 

Porządki

Wyczyść dokładnie wszystkie zakamarki. Zimą często zapominamy o tym, aby odpowiednio otrzepać buty, czy rękawiczki, więc brud może dostać się dosłownie wszędzie. W mroźne temperatury zdarza się nam również nagromadzić niepotrzebne śmieci, ubrania lub niepotrzebne rzeczy. Pozbywamy się wszystkiego. 

Okna

Na błysk! Po całej zimowej jeździe szyby będą wymagały nieco dodatkowej uwagi. Wyczyść je od wewnątrz i zewnątrz specjalnym środkiem do mycia okien. Oczyść je suchym ręcznikiem. W ten sam sposób wyczyść również lusterka. 

Bagażnik

Teraz przyszedł czas na sprawdzenie bagażnika i wysprzątania go z zimowego bałaganu. Jeśli woziłeś w nim wózek dla dziecka, będziesz miał tu sporo roboty. To również dobry moment, aby upewnić się, że koło zapasowe jest w dobrym stanie. Upewnij się również, że zestaw ratunkowy jest kompletny. Odkurz cały bagażnik. 

Nadwozie

Dobre mycie samochodu z zewnątrz będzie konieczne, a efekty zobaczysz od razu. Upewnij się, że pierwsza wiosenna myjnia będzie dokładna i usunie cały zimowy brud z pęknięć w lakierze i spod krawędzi. Do mycia pojazdu używaj miękkiego ręcznika lub ściereczki z mikro fibry i łagodnego detergentu. 

Felgi

Zwróć szczególną uwagę na koła. Zdejmij kołpaki i umyj je. Dokładnie wyszoruj opony i nadkola. To również dobry moment na sprawdzenie ciśnienia w oponach i dokręcenie wszelkich poluzowanych nakrętek mocujących. 

Pod maską 

Zajrzyj pod maskę. Liście, brud czy nawet sól mogą dostać się do obszaru silnika. W niektórych przypadkach wystarczy przetrzeć krawędzie, w innych trzeba będzie profesjonalnego czyszczenia. 

Woskowanie

Woskowanie zewnętrznej części samochodu jest dobrym pomysłem, o ile robisz to z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Wybierz spray lub płynny wosk, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Jeśli używasz nowego produktu, przetestuj go na ukrytej części karoserii, aby upewnić się, że działa prawidłowo!

Wymień wycieraczki 

Po srogiej zimie wiele pojazdów wymaga nowych wycieraczek. Posiadanie sprawnych wycieraczek jest kluczowy, zwłaszcza podczas intensywnych wiosennych ulew.

Przeczytaj również