Musisz kupić nowe opony na lato? Sprawdź najlepsze okazje - taniej już nie będzie!

Musisz kupić nowe opony na lato? Sprawdź najlepsze okazje - taniej już nie będzie!

opony

Podaj dalej

Wiosna puka coraz mocniej do naszych drzwi, a większość kierowców odlicza już dni, gdy będzie mogła wymienić opony na letnie. To jeden z przyjemniejszych momentów w całym sezonie, gdy w końcu po całej zimie umyjemy swój samochód i założymy ulubione felgi. Warto pamiętać jednak o tym, że opony muszą być w dobrej kondycji – to od nich zależy nasze bezpieczeństwo. 

Część kierowców z pewnością założy opony, które ma schowane w garażu, ale część będzie musiała też poszukać nowych. Dlatego też warto zapoznać się z promocją portalu Oponeo, który przygotował dla tej drugiej grupy nie lada gratkę. Taniej już chyba nie będzie – SPRAWDŹ TUTAJ! 

letnie opony wulkanizacja

Dlaczego opony są tak ważne?

Ogumienie stanowi jedyną powierzchnię styku między samochodem, a nawierzchnią. Na nic nam dobre zawieszenie, hamulce, czy mocny silnik, jeśli opony będą w złym stanie. Dobre ogumienie może sprawić, że wyhamujemy swój samochód nawet o kilka/kilkanaście metrów wcześniej, niż na zużytych oponach. 

Każdy kierowca wie, ile czasami oznacza nawet metr, czy pół metra – jeśli chodzi o hamowanie awaryjne. Dlatego polecamy waszej uwadze świetną promocję Oponeo na opony z najwyższej półki, które cenowo wychodzą lepiej niż zwykle. SPRAWDŹ OFERTĘ TUTAJ.

Dużo korzyści z nowych opon

opony letnie zimowe

Nowe opony to duże korzyści nie tylko ze względu na bezpieczeństwo. Właściwy stan ogumienia, a także ogumienie wyższej półki pozwoli zmniejszyć spalanie w waszym samochodzie. Dzięki najnowszym technologiom producenci są w stanie zmniejszyć opory toczenia przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniego poziomu tarcia i przyczepności. 

Ponadto, jeśli twoje ogumienie ma bieżnik mniejszy niż 1,6 mm możesz dostać wysoki mandat w trakcie kontroli. Policjant zapewne zatrzyma też dowód rejestracyjny twojego pojazdu, więc warto zawczasu oszczędzić sobie problemów. 

SPRAWDŹ PROMOCJĘ TUTAJ

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News