Mówcie co chcecie. Nowe BMW 530d to najlepiej wyglądające kombi! Ale Diesel pod maską jest jeszcze lepszy

Mówcie co chcecie. Nowe BMW 530d to najlepiej wyglądające kombi! Ale Diesel pod maską jest jeszcze lepszy

Podaj dalej

Wielu z nas było gotowych całkowicie spisać na straty BMW po prezentacji nowej Serii 3 i Serii 4. Przedni grill nie znalazł zbyt wielu fanów, a nawet najwierniejsi klienci bawarskiej marki ogłosili, że już nie kupią beemki nigdy więcej. Nie spisujcie jednak całej marki na straty! Pamiętacie poliftową Serię 5? Wygląda jeszcze lepiej w kombi, a ten diesel sprawia, że równie dobrze jeździ. 

Spieszmy się kochać BMW…

bmw-530d-diesel-komb2

Nowa Seria 5 otrzymała co prawda nieco większego grilla, jednak nie jest on aż tak karykaturalny, jak w przypadku Serii 3, czy 4. Litera „e” nie jest już oznaką wstydu w nazwach BMW. 48-woltowy system hybrydowy plug-in nowego 530e zapewnia niezły wzrost wydajności.

Na poniższych zdjęciach widzimy jednak BMW 530d xDrive Touring z 2021 roku. Pod jego maską znajduje się 6-cylindrowy rzędowy Diesel. Co ciekawe, jednostka ta nie trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. W Europie możemy się jednak wciąż cieszyć wysokim momentem obrotowym i osiągami silnika wysokoprężnego. 

bmw-diesel

Samochód wygląda ostro jak diabli, co podkreśla mała bawarska linia w górnej części reflektorów.  Jeśli nie wiecie, szyba i pokrywa bagażnika otwierają się oddzielnie na wypadek, gdybyś nie chciał otworzyć całej klapy. Rozwiązanie wydaje się być oczywiste, jednak w wielu kombi go brakuje.

bmw-diesel-kombi

Dobry diesel pod maską

Nowa Seria 5 to ostry lifting modelu z 2017 roku, który pierwotnie został zaprojektowany pod nadzorem poprzedniego szefa projektantów BWM – Karima Habiba. Za obecne nozdrza i wielkiego grilla odpowiedzialny jest Adrian van Hooydonk.

Kiedy przyjdzie czas na całkowite przeprojektowanie Serii 5, czy ktoś może powiedzieć, że w pokoju socjalnym jest ciasto i piwo? Będziemy wdzięczni. 

Cyrk na kółkach! Hybrydy typu plug-in smrodzą bardziej niż benzyna, czy Diesel. Jak to możliwe? [RAPORT]

bmw-530d-diesel-kombi

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News