Model Lamborghini Sian FKP 37 w skali 1:1 zbudowany z... klocków LEGO. Te liczby robią wrażenie!

Jeśli myślałeś, że składające się z prawie 4000 elementów Lamborghini Sian w skali 1:8 było dziecinnie proste to zbudowania… To dobrze – obie firmy wystawiły teraz coś znacznie bardziej zaawansowanego. To model w skali 1:1. 

Model Lamborghini Sian FKP 37 w skali 1:1 zbudowany z… klocków LEGO. Te liczby robią wrażenie!
Podaj dalej

Pierwotnie wprowadzony na rynek zeszłego lata, samochód składa się z ponad 400 000 części. Samo jego zaprojektowanie trwało 5370 godzin, a produkcja 3290. Oznacza to, że ukończenie samochodu zajęło prawie 224 dni i składa się ze 154 różnych typów elementów LEGO Technic, w tym 20, które zostały uformowane specjalnie dla tego modelu. 

Było to nie lada przedsięwzięcie, które zostało powołane do życia przez „15 specjalistów ds. projektowania, inżynierii i konstrukcji z zespołu LEGO” w Czechach. To również pierwszy model LEGO, który wykorzystuje sześciokątny kształt do powłoki pojazdu. 

Specjalne akcenty na tym się nie kończą, ponieważ model w zmniejszonej skali ma działające przednie i tylne światła wykonane w całości z elementów LEGO Technic. Co więcej, samochód otrzymał „powłokę z efektem lakieru” przy użyciu oficjalnej farby Lamborghini, co obiecuje pomóc temu modelowi w zachowaniu nieskazitelnego wyglądu w przyszłości. 

Efektem końcowym jest imponujące dzieło sztuki, które waży 2200 kg, czyli w rzeczywistości więcej niż model drogowy, który liczy sobie 1595 kg. Warto również zauważyć, że wnętrze nie zostało pominięte, ponieważ ma sportowe siedzenia i płaskodenną kierownicę wraz z plakietką Lamborghini. 

Model w skali 1:1 będzie można oglądać w Museo Automobili Lamborghini w Sant’Agata Bolognese do 6 października, a Lena Dixen z LEGO powiedziała: „Nasi projektanci uwielbiają wyzwania, więc możesz sobie wyobrazić, jak bardzo byli zachwyceni, gdy poprosiliśmy ich o pracę nad tym modelem. Mogli spojrzeć na rzeczy w nieco szerszy sposób niż zwykle.”

Przeczytaj również