Mistrz kierownicy w Volvo dostał mandat na 259 punktów karnych, a policji nawet nie było w pobliżu

Aż 259 punktów karnych naliczyli mundurowi kierowcy Volvo, który popełnił ponad 70 wykroczeń drogowych na ulicach gminy Ożarów w województwie świętokrzyskim. 

Mistrz kierownicy w Volvo dostał mandat na 259 punktów karnych, a policji nawet nie było w pobliżu
Podaj dalej

35-letni mieszkaniec powiatu opatowskiego kierując pojazdem Volvo wielokrotnie naruszał przepisy ruchu drogowego, za co zdobył łącznie… 259 punktów karnych. 

https://wrc.net.pl/mz-40-tonowym-tirem-zignorowal-zakaz-a-tam-juz-czekal-komitet-powitalny-itd-ojciec-z-synem-mysleli-ze-to-druciarstwo-nigdy-nie-wyjdzie-na-jaw

Wszystko za sprawą skrzynki mailowej „Stop Agresji Drogowej”. To jedno z narzędzi świętokrzyskiej drogówki, za pomocą którego każdy może przesłać do funkcjonariuszy zarejestrowane wykroczenia drogowe. 

Coraz więcej kierowców posiada w swoich samochodach kamerkę rejestrującą przebieg jazdy, o czym boleśnie przekonał się kierowca Volvo. 

Wydarzenie miało miejsce na przełomie września i października 2019 roku. Funkcjonariusze pracujący nad sprawą naliczyli łącznie 70 wykroczeń, za które przyznali mu 259 punktów karnych. Najczęstszym wykroczeniem popełnianym przez 35-latka było niestosowanie się do znaków drogowych, zarówno pionowych jak i poziomych. 

Polscy kierowcy nieustannie łamią przepisy. Wiemy za co zbierają punkty karne najczęściej

Cały materiał dowodowy trafił do sądu, a finał tej sprawy miał miejsce w połowie stycznia bieżącego roku. Lekceważenie prawa drogowego, podsumowane zostało wysoką grzywną i wystosowaniem wniosku o sprawdzenie kwalifikacji. 

35-latkowi jeszcze raz przyjdzie zasiąść za kierownicą auta egzaminacyjnego, gdzie będzie musiał udowodnić, że przepisy drogowe są mu znane. W przypadku niepowodzenia na pierwszym egzaminie, będzie konieczne ponowne przystąpienie do całego kursu na prawo jazdy.

Przeczytaj również