Michael Schumacher prawie spóźnił się na ten samolot. Taksówkarz: "to był najlepszy dzień w moim życiu"

Michael Schumacher po jednym z ważniejszych sezonów F1 w swojej karierze udał się z rodziną na wakacje i niemalże spóźnił się na samolot. Aby tego uniknąć, postanowił wsiąść za kierownicę taksówki i pognać na lotnisko „własnoręcznie”. Niemiec dał nawet kierowcy 100 euro napiwku, a ten był w totalnym szoku. 

Michael Schumacher prawie spóźnił się na ten samolot. Taksówkarz: „to był najlepszy dzień w moim życiu”
Podaj dalej

Michael Schumacher wziął sprawy w swoje ręce

michael schumacher netflix

W 2007 roku Michael Schumacher był na wakacjach wraz z rodziną w bawarskim mieście Coburg. Pojechali tam odebrać owczarka australijskiego o imieniu Ed. 

Jednakże, gdy ich wakacje dobiegały końca, Schumacher zdał sobie sprawę, że spóźnią się na samolot. Zrobił więc to, co zrobiłby każdy kierowca F1 – postanowił usiąść za kierownicą taksówki. Uprzejmie poprosił taksówkarza, aby ten przesunął się na fotel pasażera i wio! 

Oznacza to, że jego rodzina, nowo nabyty pies i taksówkarz znaleźli się w samochodzie pędzącym na lotnisko z ogromną prędkością. Oczywiście – dotarli na czas. Michael Schumacher wręczył nawet kierowcy 100 euro napiwku i to by było na tyle. Ale czy na pewno?

michael-schumacher-stan-zdrowia

Taksówkarz był zachwycony

Policja postanowiła przepytać Michaela i taksówkarza, aby sprawdzić, czy to co zrobił było w pełni legalne. Ale to chyba tylko pro forma, bo już wtedy Schumi miał przecież w swoim kraju status legendy. 

Po całym doświadczeniu taksówkarz rozmawiał z lokalną gazetą. Powiedział, że to było najlepsze doświadczenie w jego życiu i że nigdy nie widział takiego wyprzedzania. – Stałem się pasażerem we własnym samochodzie, co było dość dziwne. Ale Schumi za kierownicą to było coś niesamowitego – powiedział kierowca taksówki, Tuncer Yilmaz. 

Nowy 7-osobowy SUV będzie hitem! „Trochę Land Rover, trochę Fiat” – ma 170 KM Diesla i kosztuje tyle co nic [ZDJĘCIA]

Jechał na pełnym gazie na zakrętach i wyprzedzał w niewiarygodnych miejscach.”

Przeczytaj również