Miał na samochodzie 100 skradzionych katalizatorów. Nawet policja była w szoku, co odkryła później

Miał na samochodzie 100 skradzionych katalizatorów. Nawet policja była w szoku, co odkryła później

Miał na samochodzie 100 skradzionych katalizatorów. Nawet policja była w szoku, co odkryła później

Podaj dalej

Policja na przedmieściach Portland w stanie Oregon poinformowała, że aresztowała przywódcę przestępczej szajki odpowiedzialnej za kradzież i handel ponad 44 000 katalizatorów. Systemy DPF zostały skradzione na Zachodnim Wybrzeżu w 2021 roku. 

Policja nie wierzyła własnym oczom

Policja w Beaverton twierdzi, że rozbiła lokalną siatkę przestępczości zorganizowanej, aresztując dwóch podejrzanych przywódców. A także 12 podejrzanych współpracowników. Według Oregon Live władze zostały zaalarmowane o operacjach, gdy jeden z podejrzanych został przyłapany na przewożeniu 100 skradzionych katalizatorów. 

rury-ukladu-wydechowego-samochodu-katalizator freepik
Freepik.com

Odkrycie doprowadziło do trwającego kilka miesięcy śledztwa. Te zakończyło się serią nalotów i konfiskat w lipcu, podczas których władze przeszukały osiem lokalizacji i odzyskały 3000 skradzionych katalizatorów. Oprócz tego było także bardzo dużo gotówki, wysokiej klasy samochody i biżuteria. 

Detektywi zidentyfikowali Brennana Doyle’a, 32-latka, jako lidera operacji. Metale w katalizatorach są niezwykle wartościowe. Policja szacuje, że wszystkie katalizatory skradzione przez tę grupę mogły sięgnąć wartości 22 milionów dolarów. 

Katalizatory i DPF wartościowe jak nigdy

katalizator
Adobe iStock

Podejrzani są oskarżeni o kradzież katalizatorów z pojazdów na Zachodnim Wybrzeżu, a także poza nim. Rzecznik prasowy policji powiedział, że skupiali się wokół Portland, ale objęli swoimi pracami także stan Waszyngton, Nevadę, Kalifornię, Teksas oraz Nowy Jork.

Krąg przestępczy działał więc na Wschodnim Wybrzeżu. Rzecznik policji dodał, że w operację mogły być zaangażowane dziesiątki ludzi. Jeśli nie setki. Odmówił jednak dalszych szczegółów, ponieważ śledztwo jest w toku. 

Wspomniany wcześniej 32-latek usłyszał 72 zarzuty, w tym ściąganie haraczu, kradzież, czy pranie brudnych pieniędzy. Policja twierdzi, że jeden z jego współpracowników usłyszał 20 podobnych zarzutów. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News