Mercedes wezwał na akcję serwisową 1 (słownie: jeden) samochód. Powód jest kuriozalny

Mercedes wezwał na akcję serwisową 1 (słownie: jeden) samochód. Powód jest kuriozalny

Mercedes wezwał na akcję serwisową 1 (słownie: jeden) samochód. Powód jest kuriozalny

Podaj dalej

Akcje serwisowe nigdy nie są tematem do żartów, więc od razu zaznaczamy, że jesteśmy śmiertelnie poważni. Mercedes wezwał do serwisu dosłownie jeden egzemplarz swojej najnowszej S Klasy, a powód jest kuriozalny. 

Mercedes-Benz S 500 z 2022 roku wezwany do serwisu 

Problem tkwi w desce rozdzielczej, a raczej w sposobie jej zamontowania w luksusowym samochodzie. W podsumowaniu możemy stwierdzić, że może być ona „niewystarczająco przymocowana”. To z kolei może doprowadzić do problemów z poduszką powietrzną pasażera w przypadku zderzenia. 

Naprawa obejmie wymianę części deski rozdzielczej, oczywiście na koszt producenta. Zainteresowani właściciele mogą zadzwonić do obsługi klienta Mercedesa. 

Z raportu dotyczącego bezpieczeństwa wynika, że dostawca deski rozdzielczej – Mercedes – rozpoczął dochodzenie wiosną 2022 roku. Wszystko za sprawą wykrycia nieprawidłowości podczas kontroli jakości. 

Powód: za słaby klej

mercedes-e-klasa-kombi-2
fot. Mercedes

Doprowadziło to do głębszego zbadania poddostawców, u których stwierdzono, że pewien rodzaj kleju jest nieco za słaby do zastosowania. Wszystko zostało naprawione, ale dodatkowe badania doprowadziły do kolejnych wyników. 

Najwyraźniej dotyczy to tylko jednego Mercedesa Klasy S z 2022 roku, który nie miał odpowiedniego kleju użytego do deski rozdzielczej. 

Istnieje kilka dodatkowych akcji serwisowych niemieckiego producenta, które mają nieco bardziej niepokojący charakter. Dotyczą one m. in. modeli GLE z lat 2021-2022 i GLS450, które mogą mieć poluzowaną śrubę w układzie kierowniczym. Śruba może odłączyć się od przekładni kierowniczej i spowodować utratę sterowności. Rozwiązaniem jest po prostu wymiana śruby. Jest także akcja serwisowa dotycząca 11 egzemplarzy AMG GT i GT 63 z 2019 roku. W przypadku tych samochodów istnieje potencjalny problem z otwarciem konsoli środkowej podczas wypadku. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News