Masz Volkswagena z takim logo? To tak jakbyś wygrał na loterii!

Volkswagen ma tradycję tworzenia specjalnych edycji dla wielu swoich modeli. W ciągu ostatnich 30 lat znaczek „Wolfsburg Edition” otrzymały takie modele jak Golf, Passat, Tiguan, Jetta, czy Touareg. Jeśli masz Volkswagena z takim znaczkiem, to tak jakbyś wygrał na loterii! 

volkswagen diesel logo
Podaj dalej

Taki Volkswagen to skarb!

Niewiele osób wie, ale Volkswagen tworzył specjalne edycje swoich samochodów, pełne wyposażenia, dodatkowych funkcji i wyjątkowych elementów stylistycznych. Wolfsburg Edition to specjalne edycje pakietów przygotowane dla większości modeli. 

Niegdyś „Wolfsburg Edition” oznaczał, że dany egzemplarz wyprodukowany był w niemieckim mieście, gdzie znajduje się siedziba VW. Dziś oznacza po prostu dopasioną wersję, z dodatkowymi elementami stylistycznymi. Te samochody często ograniczone są do niewielkiej liczby, więc posiadanie jednego z nich to jak posiadanie wygranego kuponu na loterii! 

Przykładowo – w 2018 roku Volkswagen Jetta „Wolfsburg Edition” otrzymał bardziej sportowy zderzak, duże wgłębienie na przednich drzwiach i pełno wyposażenia wewnątrz. Ekskluzywna i bardziej elegancka Jetta miała wszystko, co znajdowało się w wyposażeniu Trendline+ i coś jeszcze. Znalazły się tam m. in. najnowsze media, łączność, światła LED, czy bezkluczykowy system. 

Jakie modele otrzymały logo „Wolfsburg Edition”?

Jedną z pierwszych różnic, którą zauważysz, jest znaczek Wolfsburg Edition wytłoczony na pojeździe. Musicie jednak uważać, bo najbardziej zagorzali fani Volkswagenów ozdabiali swoje samochody takimi logotypami na własną rękę. 

Jeśli w waszym posiadaniu znajduje się taki Volkswagen, przed jego sprzedażą zastanówcie się dwa razy. Samochód na pewno będzie zyskiwał na wartości, biorąc pod uwagę rychły koniec silników spalinowych. 

Herb miasta znajdziemy na takich modelach jak Golf, Passat, Tiguan, Jetta, czy Touareg. Ten ostatni jest najnowszym samochodem, który otrzymał ekskluzywną wersję. SUV dzięki temu otarł się o perfekcję. Więcej o Volkswagen Touareg 210TDI Wolfsburg Edition przeczytacie tutaj.

Przeczytaj również