Masz samochód benzynowy lub typu Diesel? Ten prosty trik utrudni życie każdemu potencjalnemu złodziejowi!

Masz samochód benzynowy lub typu Diesel? Ten prosty trik utrudni życie każdemu potencjalnemu złodziejowi!

vat akcyza diesel benzyna

Podaj dalej

Podobnie jak twój smartfon, również twój samochód ma wiele funkcji, o których nigdy nie słyszałeś. Umówmy się, przecież nikt o zdrowych zmysłach nie byłby w stanie przebrnąć przez całą instrukcję obsługi. Masz samochód benzynowy lub typu Diesel? Ten prosty trik utrudni życie złodziejowi i może zniechęcić go przed kradzieżą. 

Prosty trik dla benzyniaka i typu Diesel

Wielu kierowców korzysta z dodatkowych zabezpieczeń, chroniących ich benzyniaki i auta typu Diesel przed potencjalnym złodziejem. Tymczasem większość samochodów ma już wbudowanych „strażników”. Jeśli nie wiesz, jak poprawnie z nich korzystać, możesz spowodować pewne zamieszanie i uniemożliwić korzystanie z własnego pojazdu. 

Jednym z najprostszych i rzadko stosowanych przez kierowców rozwiązań jest blokada kierownicy. Możemy ją włączyć podczas wysiadania z pojazdu. W większości waszych benzyniaków i samochodów typu Diesel można to zrobić obracając kierownicę po wyłączeniu samochodu i wyjęciu kluczyka.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Gdy blokada jest włączona, koła pozostaną zablokowane w zakręcie – w lewo lub prawo. Pamiętajcie o tym, aby nie zostawiać samochodu z kołami ustawionymi na wprost. Nawet jeśli złodziej uruchomi twój samochód, będzie mógł poruszać się tylko po bardzo szerokim okręgu. 

Jak to zrobić?

Aby odblokować kierownicę należy włożyć kluczyk i lekko przekręcić stacyjkę. W tym samym momencie drugą ręką należy delikatnie poruszyć kierownicę w lewo lub w prawo. Następnie przekręcamy mocniej stacyjkę, aby odpalić samochód. Gotowe! 

Stosując te rozwiązanie musimy pamiętać, aby raz na jakiś czas przeczyścić stacyjkę i kluczyk. Jeśli masz problemy z włożeniem i wyjęciem kluczyka ze stacyjki, najprawdopodobniej jest on zabrudzony z powodu wieku. Z biegiem czasu kurz i brud mogą dostać się do stacyjki i sprawić, że będzie lepka lub przymarznięta. 

Do czyszczenia nie polecamy środków typu WD-40. W każdym motoryzacyjnym sklepie znajdziecie specjalny smar do wykonania tego zadania. 

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News