Masz przyciemnione szyby i myślisz, że nic nie widać? Z pomocą prostego triku można zobaczyć dosłownie wszystko

Wielu kierowców uważa, że przyciemnione szyby są niemal obowiązkową cechą samochodu. I nie chodzi tylko o walory estetyczne, czy zmniejszenie promieniowania UV. Ciemne szyby dają także większą prywatność pasażerom, jednak ta może być zgubna. 

przyciemniane-szyby-zlodzieje-sposob
Podaj dalej

Przyciemnione szyby to żadne bezpieczeństwo

przyciemniane-szyby-zlodzieje-sposob-3
fot. freepik

Innymi słowy – im ciemniejsze szyby, tym więcej prywatności mają pasażerowie wewnątrz. Niektórzy uważają, że przyciemnione okno samochodu może służyć jako niewidzialna osłona dla pozostawionych w środku rzeczy. Nie widać zatem portfela, telefonu, czy bałaganu… 

Jeśli chodzi o wartościowe rzeczy, najbardziej ciekawi tego, co znajduje się w środku, są złodzieje. A jeśli uważasz, że przyciemnione szyby uniemożliwiają im zerknięcie do środka, cóż, jesteś w błędzie. 

Okazuje się, że złodzieje zastosowali dość nowoczesną i banalną taktykę, aby ominąć przyciemniane szyby. Używają aparatów w telefonach komórkowych, aby zobaczyć, co jest w środku. Urządzenie jest w stanie dostosować jasność i ekspozycję, a tym samym skupić się na środku. 

przyciemniane-szyby-zlodzieje-sposob
fot. freepik

Nie zostawiaj w aucie żadnych kosztowności!

Za pomocą bardzo prostego triku praktycznie każdy jest w stanie zobaczyć, co znajduje się w samochodzie. I to nawet jeśli mówimy o najbardziej przyciemnionych szybach. 

Policja w Memphis wydała już nawet ostrzeżenie w tej sprawie. Pouczyli oni kierowców, aby przestali wierzyć, że przyciemniane szyby są magiczne. Policja prosi, aby nie pozostawiali kosztowności w samochodzie. 

Nie musimy dodawać, że powinno to być powszechną praktyką wśród wszystkich kierowców. Dotyczy to zwłaszcza takich przedmiotów jak portfel, czy telefon komórkowy. To magnes na złodziei. 

Ta historia jest tylko kolejnym smutnym potwierdzeniem, że wszystko jest kwestią czasu. Złodzieje znajdą obejście każdej przeszkody, nawet w tak prosty sposób, jak za pomocą telefonu komórkowego. 

Przeczytaj również