Masz Androida i korzystasz z Google Maps? Uważaj - aplikacja ma ostatnio dziwny błąd

Jeśli chcesz, aby Google Maps działała poprawnie i zapewniała nawigację do określonego miejsca, musisz być bardzo czujny. Aby to było możliwe, aplikacja musi wiedzieć gdzie się znajdujesz i móc śledzić cię za każdym razem, gdy z niej korzystasz. A to wcale nie jest takie proste, jeśli jesteś użytkownikiem Androida. O tych 3 krokach musisz pamiętać za każdym razem korzystając z nawigacji. 

internet odliczenie dla domu i samochodu
Podaj dalej

Google Maps ma problemy? Możesz je łatwo rozwiązać

google-maps

Podstawowym warunkiem korzystania z Google Maps jest aktywne połączenie GPS. Za jego pomocą nawigacja określa twoją lokalizację, a następnie wyświetla szczegółowe wskazówki prowadzące do twojego adresu. Nie jest tajemnicą, że aplikacja ma czasami z tym problemy. Zwykle pojawiają się one na obszarach z wysokimi budynkami, czy na podziemnych parkingach.

Istnieje wiele powodów, które mogą prowadzić do wyświetlania komunikatu o błędzie „Utracono sygnał GPS” w Google Maps. Dziś przedstawiamy trzy z nich, o których kierowcy bardzo często zapominają, a z którymi wciąż się borykają. Jeśli nie będziesz przestrzegać tych trzech zasad, nawigacja może wywieźć cię w przysłowiowe pole. 

Pamiętaj o baterii

internet odliczenie dla domu i samochodu
fot. pixabay

Przede wszystkim, jeśli bateria twojego telefonu jest słaba, istnieje duża szansa, że włączył się system zarządzania energią Androida. To najprawdopodobniej wyłączy połączenie GPS. W niektórych przypadkach bardziej agresywna konfiguracja w ogóle nie pozwoli na włączenie Google Maps. Jeśli więc korzystasz z aplikacji przy zablokowanym ekranie, możesz nawet nie zauważyć tego problemu. 

Aby rozwiązać ten problem należy zmienić opcję oszczędzania energii na urządzeniu z Androidem. Wystarczy zapewnić Google Maps pełny dostęp do lokalizacji niezależnie od poziomu naładowania baterii. 

Folia i deska rozdzielcza

paliwo google maps
fot. freepik

Aplikacja może zostać także zablokowana jeśli… umieścisz telefon w dolnej części deski rozdzielczej. Dla wielu z was może to zabrzmieć dziwnie, ale w zależności gdzie umieścisz swój telefon w samochodzie, sygnał GPS może całkowicie zniknąć. Najlepszym sposobem na zapewnienie najlepszego sygnału jest trzymanie telefonu na desce rozdzielczej lub konsoli, blisko przedniej szyby. 

Trzeci powód jest niezwykle kuriozalny. Niektóre folie na szyby samochodowe mogą czasami zawierać metalową podstawę. To zła wiadomość dla aplikacji korzystających z GPS – siłą sygnału może zostać znacznie zmniejszona. 

Prostym sposobem sprawdzenia, czy połączenie GPS działa prawidłowo w telefonie, jest pobranie aplikacji stanu GPS. Ten jest obecnie jednym z najbardziej zaawansowanych i nie tylko zapewnia niesamowitą ilość informacji, ale także pozwala skalibrować czujnik na urządzeniu z Androidem.

Przeczytaj również