Maserati nawiązało współpracę z Davidem Beckhamem. Pierwsze efekty już znamy

Maserati przedstawiło pierwszą odsłonę Fuoriserie Essentials – wyrafinowanej kolekcji samochodów, której kuratorami są wybrani trendsetterzy. Za premierowy projekt odpowiada pionier stylu i globalny ambasador marki, David Beckham. Cel: zachęcić entuzjastów motoryzacji do wyrażenia własnej wizji najlepszego luksusowego auta sportowego „made in Italy”.

Maserati nawiązało współpracę z Davidem Beckhamem. Pierwsze efekty już znamy
Podaj dalej

Zainspirowany klasycznymi modelami Maserati oraz elementami swojej garderoby, pochodzącymi od słynnych krawców z londyńskiej ulicy Savile Row, David Beckham zaprojektował w ramach kolekcji Fuoriserie DB Essentials dwie wyraziste konfiguracje samochodów, które wyrażają jego współczesną reinterpretację wybranych ponadczasowych ikon Trójzębu

Zafascynowany klasycznym coupé Maserati Ghibli z 1967 roku, na kolor nadwozia pierwszej konfiguracji Beckham wybrał niebieski odcień „Night Interaction” i dopasował do niego brązową skórzaną tapicerkę. W swojej drugiej konfiguracji ambasador marki oddał hołd Maserati Quattroporte Royale z 1986 roku, które powstało w zaledwie 51 egzemplarzach: zdecydował się ciemnozielony lakier „Verde Royale” i połączył go z przytulną brązową skórą we wnętrzu. W kabinie, na tunelu środkowym pomiędzy przednimi fotelami lub zagłówkami, znalazła się ekskluzywna metalowa tabliczka upamiętniająca współpracę Davida Beckhama z Maserati.

„Fuoriserie to po włosku »zbudowany na zamówienie«. Nasz program personalizacji powstał z myślą o kreowaniu wyjątkowych doświadczeń dla klientów Trójzębu – by tworząc swoje własne Maserati, mogli wyrazić swoją osobowość i pasję. Każdy z nich, podobnie jak David, może wybierać z szerokiej gamy elementów personalizacji z naszej kolekcji Fuoriserie Corse, inspirowanej wspaniałym wyścigowym dziedzictwem Maserati, oraz z kolekcji Fuoriserie Futura, dedykowanej miłośnikom nowych technologii i materiałów” – powiedział Klaus Busse, szef designu Maserati.

Obie konfiguracje Fuoriserie DB Essentials są teraz na życzenie dostępne dla supersportowego MC20 – modelu łączącego osiągi, sportowy charakter i luksus z wyścigową duszą, oraz dla nowego „codziennie wyjątkowego” SUV-a Grecale, który zapewnia właściwą równowagę pomiędzy wszechstronnością, elegancją oraz osiągami.

Przeczytaj również