Mamy nowego rekordzistę! 20-latek w Peugeocie nie nacieszył się długo swoim prawem jazdy

Mamy nowego rekordzistę! 20-latek w Peugeocie nie nacieszył się długo swoim prawem jazdy

Peugeot utrata prawa jazdy

Podaj dalej

Wszyscy wiemy, z jakimi konsekwencjami wiąże się jazda z nadmierną prędkością w obszarze zabudowanym. Jeśli przekroczymy prędkość podwójnie, będziemy musieli pożegnać się z naszym prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Nowym rekordzistą został ten 20-letni kierowca Peugeota, który rozstał się z dokumentem po miesiącu od egzaminu. 

Peugeot utrata prawo jazdy

Przez pierwsze dni czerwca na terenie powiatu puławskiego aż dziesięciu kierowców zostało ukaranych wysokimi mandatami i utratą prawo jazdy. Niekwestionowanym rekordzistą jest jednak ten kierowca Peugeota. 

W obszarze zabudowanym jechał z prędkością 130 km/h, a policjantom tłumaczył, że nawet nie zauważył, że znajduje się w terenie zabudowanym. Cóż, wokół niego faktycznie nie widać zbyt wielu zabudowań, jednak to nie tłumaczy jazdy z tak wysoką prędkością. Nawet gdyby była to droga krajowa lub wojewódzka, 130 km/h to wciąż trochę za szybko. 

Tym razem jednak skończyło się utratą prawo jazdy. Pomyśleć, że ten kierowca Peugeota nie zdążył się jeszcze dobrze nacieszyć swoim upragnionym prawo jazdy, a teraz czeka go 3-miesięczna przerwa od jazdy.

Największą prędkość zanotowano z kolei u mieszkańca Radomia, który 31 maja swoją Hondą jechał po drodze szybkiego ruchu z prędkością 200 km/h. Hondziarzowi się jeszcze upiekło, aczkolwiek od 1 lipca za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 50 km/h odbierane będą prawo jazdy także poza obszarem zabudowanym.

hondziarz

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News