Kultowy "hot hatch" z 1990 roku na sprzedaż. Waży zaledwie 940 kg i jest w idealnym stanie - cena zaskakuje! [ZDJĘCIA]

Opel Kadett jest jednym z najdłużej istniejących pojazdów niemieckiego producenta. Kultowy model produkowany był najpierw w latach 1936-1940, a następnie od 1962 do 1991 roku. Szczególnie zgrabny egzemplarz pojawił się właśnie na sprzedaż. 

Opel-Kadett-GSi-6
Podaj dalej

Kultowy Opel na sprzedaż

Opel-Kadett-GSi-6

Ten konkretny Opel Kadett to model z 1990 roku i jest w wersji GSi, która skutecznie rywalizowała z ówczesnym Volkswagenem Golfem GTI. Moc zapewnia 4-cylindrowy silnik wolnossący o pojemności 2 litrów z 8 zaworami. Gdy był nowy, wytwarzał 116 KM. Opel Kadett GSi występował jednak również z mocniejszą, 16-zaworową wersją tego silnika, który generował wtedy 150 KM. 

W przeciwieństwie do większości nowoczesnych hot hatchy, Kadett z 1990 roku jest 3-drzwiowy i stosunkowo niewielki. Jest również lekki – waży zaledwie 940 kg, co pozwala mu się rozpędzić od o do 100 km/h w 9 sekund. Prędkość maksymalna wynosi 200 km/h. 

Opel-Kadett-GSi-6

Ten Opel został wystawiony przez Gallery Aaldering w Holandii i wygląda na to, że jest w doskonałym stanie. Jego przebieg nie jest wcale niski, bo auto przejechało w swoim życiu 150 695 kilometrów. Ciemnozielony lakier wygląda jednak jak nowy, a srebrne felgi nie mają nawet jednego uszkodzenia. 

W środku wygląda kosmicznie

Opel-Kadett-GSi-6

Sytuacja wygląda podobnie w kabinie, gdzie znajdziemy m. in. czarną skórzaną tapicerkę. We wnętrzu znajduje się również zestaw wskaźników LCD, który w momencie premiery znacznie wyprzedzał swoje czasy. Oryginalne radio samochodu nadal działa. 

Cena wywoławcza wynosi 12 950 euro – czyli około 60 000 zł po aktualnych kursach wymiany. Jak mawia klasyk, dla jednego będzie to dużo, dla drugiego mało. Choć cena jest faktycznie dosyć zaskakująca, wydaje się, że za tak dobrze utrzymany egzemplarz za kilka lat będziemy mogli wołać znacznie więcej. Byłbyś w stanie zapłacić za 31-letniego hot hatcha takie pieniądze?

Opel-Kadett-GSi-6

Przeczytaj również