Kultowa Honda z 1987 r. na sprzedaż. Ma praktycznie zerowy przebieg i kosmiczną cenę [ZDJĘCIA]

Coraz więcej kierowców interesuje się starszymi samochodami. Te nowoczesne wyglądają tak samo, naszpikowane są niepotrzebną technologią i mają coraz mniejsze silniki. Samochody z lat 80. i 90. nabierają na popularności. I choć sytuacja na rynku aut używanych nieco się uspokoiła, nie brakuje perełek za naprawdę kosmiczne sumy. Jedną z nich jest ta kultowa Honda z 1987 roku. 

uzywana-honda-prelude
Podaj dalej

Honda za kosmiczne pieniądze

uzywana-honda-prelude
fot. Bring a Trailer

Koronawirus zmienił świat na wiele sposobów, w tym na kolekcjonowanie samochodów. Aukcje internetowe z powodzeniem przeniosły się do internetu, a ludzie są coraz bardziej zainteresowani motoryzacją przeszłości. Nowe auta nie są już tak pożądanym towarem, m. in. z powodów wymienionych powyżej, ale także z powodu wysokich cen.

Wszelkie wyjątkowe i historyczne samochody również podrożały. Jeden z takich egzemplarzy jest obecnie oferowany na portalu Bring a Trailer. To Honda Prelude z 1987 roku, którą pierwszy właściciel przejechał jedynie 6700 kilometrów – w ciągu 36 lat. To z pewnością piękny samochód, ale czy jest warty 320 000 złotych? 

uzywana-honda-prelude
fot. Bring a Trailer

To naprawdę mocna cena, a jego poprzedni rekord aukcyjny był dwukrotnie niższy. Skąd zatem ta cena? Cóż, to z pewnością jeden z najpiękniejszych egzemplarzy słynnego sportowego coupé. Ale za takie pieniądze można kupić także Integrę Type R i S2000 – razem. To też piękne samochody, są nieco nowsze i właściwie lepsze. W USA za takie pieniądze można kupić praktycznie nowe BMW M2.

Pod maską zwyczajny silnik i wciąż ta cena… 

uzywana-honda-prelude
fot. Bring a Trailer

Ta Honda jest z pewnością nieco za droga, ale z drugiej strony, jeśli znajdzie się na nią chętny, to… Mamy tu obraz utrzymującego się trendu, w którym ceny Preludów drugiej generacji wzrosły ponad trzykrotnie w ciągu ostatnich trzech lat. Ta Honda w ciągu pięciu lat podrożała… pięciokrotnie. To pokazuje również, jak bardzo można zarobić na starszych samochodach. Trzeba tylko wiedzieć co kupić w odpowiednim czasie. 

W ciągu następnych dziesięciu czy dwudziestu lat taka Honda z pewnością jeszcze bardziej podrożeje. I nie musi to być jakiś wyjątkowy egzemplarz. Choć zadbany i praktycznie z zerowym przebiegiem, mamy tu pod maską standardowy czterocylindrowy silnik 2.0 o mocy 115 KM. 

uzywana-honda-prelude
fot. Bring a Trailer
uzywana-honda-prelude
fot. Bring a Trailer

Przeczytaj również