Zamienił 4,2-litrowe V8 w tym Audi S5 na elektryczny napęd z Tesli Model S P85D i jest zachwycony

Zamienił 4,2-litrowe V8 w tym Audi S5 na elektryczny napęd z Tesli Model S P85D i jest zachwycony

Podaj dalej

To Audi S5 oryginalnie napędzane było 4,2-litrowym wolnossącym V8. W miejscu, w którym niegdyś znajdował się ten wspaniały motor, obecnie pracuje elektryczny silnik Tesli Model S P85D. 

Jedyne na świecie elektryczne Audi S5

Co ciekawe, P85D produkowany jest z dwoma silnikami elektrycznymi. Jeden z nich umieszczony jest z przodu, drugi z tyłu. 

Audi S5 tesla

To Audi S5 ma natomiast tylko jeden. Dzięki takiemu zabiegowi i pomysłowości właściciela udało się jednak dopasować elektryczny silnik do fabrycznego układu napędowego Quattro.

Jak to działa?

Jedną z największych zalet samochodów elektrycznych jest to, że duża część ich masy jest montowana bardzo nisko. W szczególności akumulator i baterie, które znajdują się w podłodze. Zamontowanie 85 kWh akumulatora z Tesli w podłodze Audi S5 byłoby niemożliwe. Właściciel postanowił więc umieścić go w bagażniku, zajmując część miejsca, w którym oryginalnie znajdowała się tylna kanapa. 

Audi S5 tesla

Właściciel tego Audi chciał, aby samochód z zewnątrz nie różnił się niczym od standardowego S5. Oprócz brakującej rury wydechowej, samochód faktycznie wygląda jak zwyczajne S5. Co ciekawe, port ładowania został umieszczony pod oryginalnym wlewem paliwa. 

Audi S5 w tej formie jest bardzo wydajne, a elektryczny napęd sprawia, że samochód wystrzeliwuje momentalnie do przodu. Mimo wszystko, wolelibyśmy słyszeć pod jego maską dźwięk pięknego V8.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News