Za takie przeróbki powinni wsadzać do więzienia! Gość wsadził do swojego Mustanga potężny silnik Diesla

Ten Ford Mustang został wyposażony w potężny silnik typu Diesel. Jeśli jesteś entuzjastą tradycyjnych samochodów muscle car, to może być twój najgorszy koszmar. Z drugiej strony jednak, jeśli uwielbiasz nietypowe swapy silników, to może być coś dla ciebie. 

Za takie przeróbki powinni wsadzać do więzienia! Gość wsadził do swojego Mustanga potężny silnik Diesla
Podaj dalej

Diesel w Mustangu? Mamma mia!

diesel-ford-mustang-swap-silnika

Samochód jest własnością YouTubera Westena Champlina i pierwotnie opuścił fabrykę z silnikiem 4-cylindrowym, 6-cylindrowym lub potężnym V8. YouTuber miał jednak wyraźną chęć stworzenia Mustanga zupełnie innego, niż wszystkie. Włożył więc pod maskę potężny silnik Diesel. 

Nie mamy pojęcia, ile mocy wypompowuje wysokoprężna jednostka, ale włożenie jej pod maskę Mustanga nie było łatwym zadaniem. Masywny układ napędowy ledwo mieści się w komorze silnika, a jego instalacja wymagała poważnych prac. Ponadto, aby silnik działał, trzeba było zmienić całe okablowanie samochodu. 

Tym bardziej intrygujący jest fakt, że silnik Diesla wyposażony jest w ogromną turbosprężarkę i wydech, który wychodzi bezpośrednio z komory silnika. 

Standardowa maska Mustanga nie zmieściła się do całego zestawu. YouTuber zdołał jednak przymocować przedni zderzak i deskę rozdzielczą z Mustanga Shelby GT500. Dzięki temu wygląda nieco bardziej jak prawdziwy samochód (niestety bez maski), a nie dziwny twór, którym niewątpliwie jest.

https://wrc.net.pl/is-diesel-i-benzyna-juz-wkrotce-nie-beda-sie-oplacac-kres-silnikow-spalinowych-wydaje-sie-byc-nieunikniony

https://www.instagram.com/p/CDfL1ZHh5Y8/?utm_source=ig_web_copy_link

Przeczytaj również