Ktoś włamał się na oficjalnego Instagrama Mercedesa. Pojawiła się na nim masa nieodpowiednich treści

Ktoś włamał się na oficjalnego Instagrama Mercedesa. Pojawiła się na nim masa nieodpowiednich treści

Podaj dalej

We wtorek wieczorem oficjalne konto Mercedesa na Instagramie (@mercedesbenz_de) padło ofiarą ataku hakerów. Z tego powodu 6,7 miliona obserwujących i fanów marki ze Stuttgartu spotkało się z podejrzanym apelem o darowizny i liczne niemoralne zdjęcia, które niewątpliwie nie pochodziły z działu mediów społecznościowych Mercedesa. 

Mercedes Instagram

Rzecznik firmy Jorg Howe potwierdził incydent w gazecie „Stuttgarter Nachrichten”, mówiąc: – Niemieckie konto na Instagramie zostało zhakowane we wtorek wieczorem. Udało się nam zauważyć to działanie natychmiast. Podjęliśmy odpowiedni kroki. 

Krótko po ataku konto na Instagramie zostało całkowicie wyłączone. Firma zastrzegła sobie prawo do podjęcia kroków prawnych. Poniższy zrzut ekranu z wtorku został ocenzurowany. 

Mercedes Instagram

Dokładne motywy ataku są nadal niejasne. Z jednej strony jest możliwość szantażu, ale do północy na rachunek, na który hakerzy prosili o darowizny, wpłynęło zaledwie 70 euro. Takie informacje podał szwajcarski portal watson.ch.

Z drugiej strony na całe zajście mógł mieć wpływ konflikt niemieckiego satyryka i kontrowersyjnego streamera Jana Hohmermanna, bowiem treści, jakie pojawiły się na zhakowanym profilu Mercedesa, dotyczyły również jego. 

Mercedes Instagram

Każdy, kto kiedykolwiek padł ofiarą zhakowanego konta, wie jak nieprzyjemna może być taka sytuacja. Jedno jest pewne: konto Mercedesa wróciło już do swojego dawnego funkcjonowania, więc możecie śmiało oglądać rzeczy związane z motoryzacją, którego tak bardzo kochamy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News