KSW MOTO: Czym jeżdżą zawodnicy uprawiający sztuki walki? Prezentujemy najnowszy ranking

Już w najbliższą sobotę 11 listopada w Radomiu odbędzie się 88. gala KSW. Zanim jednak zawodnicy wyjdą na ring, postanowiliśmy sporządzić ranking KSW MOTO – czyli rywalizację par na… samochody. Motoryzacja jest ważną częścią życia każdego z nas, również zawodników walczących w oktagonie. Kto będzie zatem faworytem w walce nie na pięści, a na samochody? Aby to sprawdzić, postanowiliśmy przejrzeć media społecznościowe zawodników. 

ksw-moto-sztuki-walki
Podaj dalej
  • Już w najbliższą sobotę odbędzie się 88. gala KSW w Radomiu 
  • KSW MOTO – pojedynek na samochody
  • Zwycięzca „generalki” może być tylko jeden

88. gala KSW w Radomiu – już 11 listopada 

ksw-moto-sztuki-walki
fot. freepik

Gale KSW cieszą się niesłabnącą popularnością, o czym może świadczyć rozgrywanie już jej 88. edycji. Tym razem zawodnicy spotkają się w oktagonie w Radom na Hali RCS. Walką wieczoru będzie starcie w kategorii wagowej 65,8 kg dwóch zawodników z Radomia – Daniela Rutkowskiego i Patryka Kaczmarczyka. 

„Bitwa o Radom” zapowiada się niezwykle ciekawie, a w roli faworyta stanie Daniel Rutkowski, jeden z najlepszych fighterów wagi piórkowej. Polak od roku 2016 przegrał tylko raz w mistrzowskim starciu z Salahdinem Parnasem. Po drugiej stronie klatki stanie „młody wilk polskiego MMA” – Patryk Kaczmarczyk. 

Podczas najbliższej gali kibice będą mogli także obserwować w akcji numer pięć rankingu wagi półciężkiej KSW, Henrique Da Silvę. W drugiej walce wieczoru naprzeciw siebie staną Bartosz Leśko i debiutujący w KSW Piotr Kuberski. Transmisję z gali oglądać można w serwisie Viaplay. 

KSW MOTO – pojedynek na samochody 

Przed przystąpieniem do rywalizacji w klatce, postanowiliśmy sprawdzić, kto wygrałby starcie na torze wyścigowym, albo przynajmniej w rywalizacji na 1/4 mili. Aby to zrobić, prześledziliśmy oficjalne media społecznościowe zawodników. Niektórzy z nich jeżdżą naprawdę ciekawymi autami… 

KSW MOTO: Rutkowski vs Kaczmarczyk 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Daniel Rutkowski (@daniel_rutkowski)

W pierwszej walce na samochody wzięliśmy pod lupę dwóch zawodników „walki wieczoru”. To najważniejsze starcie podczas całego eventu, w którym naprzeciwko siebie stanie dwóch najbardziej utytułowanych zawodników. 

W rywalizacji KSW MOTO zwycięzca może być tylko jeden. Patryk Kaczmarski na swoich mediach społecznościowych skupia się głownie na swojej dyscyplinie sportu. Z kolei Daniel Rutkowski w dwóch postach pokazuje, że jego samochód na codzień to… Skoda Enyaq iV. Pewnie niewielu z was spodziewało się, że fighterzy KSW na codzień jeżdżą samochodami elektrycznymi. 

Enyaq iV to ważny model w gamie czeskiego producenta, bowiem jest pierwszym pełnoprawnym elektrykiem Skody. Elektryczny SUV w standardowych wersjach dysponuje układami napędowymi oferującymi moc od od 179 do 265 koni mechanicznych, a w wersji RS nawet 299 koni mechanicznych. Tutaj zwycięzca może być tylko jeden. 

KSW MOTO: Leśko vs Kuberski 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Bartek Leśko (@bartosz.lesko)

Podobnie jak w przypadku pierwszego starcia, również tutaj mamy tylko jednego faworyta. Debiutujący w MMA Piotr Kuberski na swoim Instagramie woli publikować zdjęcia ze swoim (nota bene pięknym) szosowym rowerem Wiliers. Bynajmniej nie jeździ nim tylko po bułki, bo pokonanie trasy 363 kilometrów ze średnią prędkością 29,2 km/h jest nie lada wyzwaniem. 

Bartosz Leśko jest z kolei prawdziwym pasjonatem motoryzacji, co wyraźnie widać na jego Instagramie. Znajdziemy tam masę różnych samochodów, od Volkswagena Scirocco, przez Chevroleta Corvettę, Porsche 911 aż po Audi R8. Choć nie możemy mieć pewności że wszystkie należą do niego, przy całej miłości do kolarstwa szosowego, w kategorii KSW MOTO wygrywa Leśko. 

KSW MOTO: Tarchila vs Jembiev

 

W kolejnym starciu naprzeciw siebie stają Mołdawianin i Francuz, z których zwycięsko wychodzi ten drugi. Mołdawianin Daniel Tarchila ma dopiero 20 lat, więc z jazdą samochodem dopiero się zaznajamia, a na jego Instagramie pusto. Ramzan Jembiev pochodzący z Francji też nie kwapi się do publikacji motoryzacyjnych postów, ale na jednym z nich możemy zobaczyć go przy nowiutkim Mercedesie. 

KSW MOTO: Bekus vs Silva

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Anita Bekus (@anitabekusmma)

Na 88. gali w Radomiu nie zabraknie także rywalizacji pań. Naprzeciwko siebie staną pochodząca z Bydgoszczy Anita Bekus oraz Brazylijka Maria Silva. W tej motoryzacyjnej walce zdecydowanie górą jest polska zawodniczka, która oprócz licznych zdjęć ze swoim samochodem, chwaliła się także przejazdami Polarisem w okolicach Zakopanego. To szlifowanie motoryzacyjnych umiejętności zdecydowanie powyżej średniej występującej na naszych drogach! 

Kto zwycięża w generalce?

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Bartek Leśko (@bartosz.lesko)

Sportowcy bardzo często jeżdżą samochodami, które wywołują emocje i przyciągają uwagę. Nie inaczej jest w przypadku KSW, jednak największym pasjonatem z nadchodzącej 88. gali w Radomiu jest zdecydowanie Bartosz Leśko. Choć w sportach walki nie ma rywalizacji w generalce, w KSW MOTO 1. miejsce przypada właśnie jemu. 

Przeczytaj również