Koszmarny wypadek. Kierowca BMW wzięty w kanapkę przez dwa TIR-y. Jak do tego doszło?

Koszmarny wypadek. Kierowca BMW wzięty w kanapkę przez dwa TIR-y. Jak do tego doszło?

Podaj dalej

Ludzie mówią wiele złych rzeczy o kierowcach BMW. Stereotyp utarł się już tak mocno, że termin ten trafił nawet do słownika slangu miejskiego. Kierowca BMW przedstawiony jest w nim jako samolubny, egocentryczny, narcystyczny – na granicy psychopaty i dupka. 

bmw-koszmarny-wypadek-tir-kanapka-2

Nie będziemy jednak zajmować się tym, czy są to uzasadnione epitety, czy też nieco wyssane z palca. Tak to jest ze stereotypami i raczej trzeba traktować je z przymrużeniem oka. Mimo to, kierowcy BMW są postrzegani jako ci, którzy nie traktują prawa tak samo, jak inni. Według innych uczestników ruchu mają też wyższe poczucie własnej wartości. 

Samochód uratował mu życie

Możliwe, że tak jest dzięki samochodowi, którym jeżdżą. Niemieckie auta klasy premium mają wszystkie atrybuty potrzebne do tego, by podwyższyć ego właściciela. Niezależnie od tego, jaki był ten kierowca BMW, na pewno jest bardzo szczęśliwy, że miał wokół siebie najlepszą technologię. 

bmw-koszmarny-wypadek-tir-kanapka-2

BMW Serii 3 zostało sprasowane między dwiema ciężarówkami w Wielkiej Brytanii. Do zdarzenia doszło na autostradzie M1 w Loughborough, a kierowca wyszedł z samochodu z niewielkimi obrażeniami. I to wszystko pomimo faktu, że samochód wygląda jak po spotkaniu z kruszarką na złomowisku. Te zdjęcia mogłyby posłużyć jako doskonała reklama bezpieczeństwa niemieckiego samochodu. 

Straż pożarna, policja i karetka pogotowia przybyły na miejsce zdarzenia, gdzie zastały rozbite między ciężarówkami BMW. Akcja wyciągania kierowcy była skomplikowana, jak widać na załączonych zdjęciach. Kierowca samochodu cudem odniósł tylko drobne obrażenia. 

bmw-koszmarny-wypadek-tir-kanapka-2

TIR-y sprasowały go jak kanapkę

– To była skomplikowana akcja, ale poszkodowany został uwolniony i przewieziony do szpitala z niewielkimi obrażeniami. Pamiętajcie, aby sprawdzać swój samochód przed długimi podróżami – mówił rzecznik straży pożarnej. 

Przyczyny wypadku nie są jasne. Cokolwiek to było, wszyscy możemy wyciągnąć z tego ważną lekcję. BMW może zmienić ludzkich operatorów w narcystyczne wściekłe potwory, ale jest powód, dla którego Seria 3 otrzymała najlepsze oceny w testach bezpieczeństwa.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News