Kluczowa funkcja Google Maps zniknęła bez żadnej zapowiedzi. Kierowcy są wściekli!

Google Maps jest jedną z najlepszych i najczęściej używanych przez kierowców aplikacji do nawigacji. Nie oznacza to jednak, że jest wolna od wad, niezależnie od platformy, z jakiej korzystasz. Jedna z kluczowych funkcji aplikacji Google zniknęła bez żadnej zapowiedzi, a kierowcy są wściekli. 

google maps
Podaj dalej

Google Maps z dużym minusem

google-maps

Użytkownicy Androida dowiedzieli się o tym na własnej skórze. Najnowsza aktualizacja systemu zepsuła jedną z kluczowych funkcji aplikacji Google. 

Mówiąc dokładniej, arkusz udostępniania Google Maps został ograniczony zaledwie do trzech opcji. Mianowicie – udostępnianie w pobliżu, bluetooth oraz kopiowanie do schowka. Wszystkie aplikacje zniknęły z tej strony, więc użytkownicy nie mogą już używać jej do udostępniania swojej lokalizacji innym aplikacjom, takim jak WhatsApp czy inne komunikatory. 

Co gorsza, niektórzy kierowcy korzystali z udostępniania WhatsApp bezpośrednio ze swoim samochodem. Ten problem dotknął głównie posiadaczy Tesli. Z powodu tej zmiany nie mogą oni wysłać „pinezki” do swojego samochodu i wydaje się, że nie ma rozwiązania tego problemu.

google maps

Jest nadzieja

Niektórzy twierdzą, że winna jest najnowsza aktualizacja Androida 11. Nowy arkusz udostępniania pojawił się u wielu użytkowników dopiero po wgraniu najnowszego systemu operacyjnego od Google. Android 11 został oficjalnie uruchomiony w zeszłym tygodniu, a obecnie jest dostępny dla pierwszej fali urządzeń. 

Zgodnie z tym wątkiem na forach Google, w niektórych przypadkach pełny arkusz udostępniania można odzyskać. W tym celu wystarczy usunąć i ponownie zainstalować aplikację Google Maps. Okazuje się jednak, że nie jest to uniwersalne rozwiązanie i nie załatwia sprawy dla wszystkich. Dopiero w późniejszym czasie okaże się, czy Google wyda pełną poprawkę do aplikacji.

https://wrc.net.pl/is-wyciekly-tajne-dokumenty-unii-europejskiej-nie-do-wiary-co-oni-chca-zrobic-z-dieslem-i-benzyna

Przeczytaj również