Kierowcy nie wiedzą, że mogą zapłacić za benzynę i Diesel w ten sposób. To ogromna ulga dla portfela!

Nowe badanie ujawnia, że aż jedna trzecia kierowców nie zdaje sobie sprawy, że może zapłacić za używaną benzynę lub Diesel w inny sposób, niż gotówką. Różnego rodzaju transakcje finansowe mogą być wykorzystywane także w przypadku pojazdów używanych, co przynosi ogromną ulgę dla portfela. 

samochód paliwo benzyna diesel oszczędności spalanie
Podaj dalej

Używana benzyna i Diesel oraz opcje finansowania

uzywana-benzyna-lub-diesel-zarobisz-kupe-siana
fot. Skoda

Badanie przeprowadziła strona z używanymi samochodami AA Cars. Wykazało, że aż 31% kierowców w Wielkiej Brytanii nie miało pojęcia, jakie opcje finansowania są dla nich dostępne przy zakupie używanej benzyny lub samochodu z silnikiem typu Diesel. 

W badaniu wzięło udział prawie 14 000 kierowców. Tylko 61% z nich było świadomych, że pożyczka osobista od banku może zostać wykorzystywana przy zakupie używanego samochodu. 

Wartość finansowania wzrasta

uzywana-benzyna-diesel-elektryk
fot. freepik

Mimo to, AA Cars twierdzi, że rynek finansowania samochodów używanych przeżywa szybszy wzrost niż finansowanie nowych. Łączna wartość finansowania wzrosła o 34% w kwietniu 2022 r. w porównaniu do tego samego miesiąca rok temu. Jednakże, dane Stowarzyszenia FInansów i Leasingu pokazały inną ciekawą rzecz. W tym samym okresie nastąpił 1-procentowy wzrost wartości zaliczek na rynku nowych samochodów. 

Nie wiadomo, czy jest to spowodowane wzrostem cen używanych benzyniaków i samochodów z silnikiem typu Diesel. Może również problemami z podażą w sektorze nowych samochodów. Badanie AA Cars wykazało, że kierowcy uważają, że dealerzy samochodów używanych mogą zrobić więcej, aby ułatwić dostęp i zrozumienie dostępnych opcji finansowania. 

Ponad 80% respondentów stwierdziło, że dealerzy powinni oferować „dopasowane” porady, które ułatwią dostęp do finansowania samochodu. 44% stwierdziło, że dealerzy powinni wyjaśnić wszystkie koszty związane z transakcją finansową. 

uzywana-benzyna-lub-diesel-zarobisz-kupe-siana
fot. Skoda

Wypowiedź eksperta

– Finansowanie samochodów okazało się w tym roku bardziej popularne wśród kupujących używaną benzynę lub Diesel. Niepokojące jest jednak to, jak wielu ma błędne wyobrażenie na temat dostępnych opcji finansowania. – mówi James Fairclough, dyrektor generalny AA Cars. 

– Większość klientów zdaje sobie sprawę, że mogłaby wziąć pożyczkę osobistą. Mniej z nich zdaje sobie sprawę, że raty mogą być stosowane tak dla nowych, jak i używanych samochodów. Ważne jest, aby kierowcy byli świadomi wszystkich swoich możliwości. Wtedy mogą podjąć w pełni świadomą decyzję dotyczącą kupna samochodu i sposobu, w jaki zamierzają za niego zapłacić. Dealerzy mogą zaoferować potencjalnym nabywcom używanych samochodów lepszy wybór, a tym samym lepszą obsługę. To pomoże im zrozumieć dostępne opcje finansowania i związane z nimi koszty – zakończył Fairclough. 

Przeczytaj również