Kierowco, to najlepszy moment na przesiadkę na LPG! Oszczędności jeszcze nigdy nie były tak duże

Kierowco, to najlepszy moment na przesiadkę na LPG! Oszczędności jeszcze nigdy nie były tak duże

vat akcyza diesel benzyna

Podaj dalej

Masz samochód benzynowy, albo dopiero szukasz samochodu do zakupu? To najlepszy moment, aby przesiąść się na LPG – oszczędności jeszcze nigdy nie były tak duże. Jeśli więc chcesz jeździć za pół-darmo, warto rozważyć kupno instalacji LPG. 

LPG jeszcze nigdy nie było bardziej opłacalne

Nowoczesne instalacje LPG są tak dobre, że kierowcy korzystający z tego rodzaju paliwa nie odczuwają żadnych negatywnych skutków. Benzyna i Diesel są obecnie bardzo drogie, a będzie tylko gorzej – w okresie wakacyjnym paliwo może kosztować nawet 6 zł/litr. 

Na zupełnie innym biegunie znajduje się autogaz. Za litr tego surowca musimy zapłacić już 7 gr/litr mniej niż przed tygodniem, a według ekspertów trend ten będzie utrzymywać się w najbliższych miesiącach. 

LPG ma też inne korzyści, niż tylko tanie tankowanie. Jeśli wybieracie się na zagraniczne wakacje, dzięki instalacji gazowej będziecie mogli znacznie wydłużyć zasięg swojego samochodu – wystarczy zatankować do pełna i paliwo i autogaz. Przy cenach paliw za granicą, które często sięgają 7 czy nawet 8 zł/litr, może okazać się to kluczowe. 

Instalacja na własną rękę

Nawet jeśli macie już samochód i nie szukacie innego, warto rozważyć instalację gazową na własną rękę. Przy niewielkich przebiegach rzędu 1500 kilometrów miesięcznie przy obecnych cenach paliw zwróci się ona szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. 

Jeśli będziecie decydować się na ten krok, upewnijcie się, że wybierzecie właściwą instalację gazową. Na tym akurat nie warto oszczędzać i należy wybrać renomowanego producenta. Od swojego zaufanego mechanika z pewnością dowiecie się, jaka instalacja jest najlepsza dla waszego konkretnego silnika.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News