Kierowco, tankowanie dziś jest dużo tańsze. Za te same pieniądze przejedziesz nawet 100 km więcej!

Wakacje kojarzą się nam z licznymi wyjazdami, jednak okropnie drogie paliwo często blokuje nas przed podróżowaniem. Na szczęście stacje benzynowe mają w swoich ofertach liczne promocje, z których kierowcy chętnie korzystają. Sprawdź, jak zatankować to paliwo dużo taniej – TUTAJ. 

paliwo plus pieniądze świadczenie
Podaj dalej

Paliwo dużo tańsze

Paliwo kosztuje już niemal 6 zł/litr, co jest kwotą dla wielu nie do przyjęcia. Koszt przejechania 100 kilometrów jest o prawie 10 zł wyższy niż przed rokiem, a w okresie wakacyjnym to szczególnie bolesne. 

Na szczęście stacje benzynowe oferują liczne promocje, o których kierowcy często zapominają. W każdy wtorek tygodnia na stacjach Shell możecie zatankować paliwo Shell V-Power 95 w cenie regularnego paliwa. Choć z waszego portfela ubędzie tyle samo pieniędzy, będziecie mieli w baku zdecydowanie lepsze paliwo. 

Jakie daje to korzyści? Przede wszystkim spalanie. Dzięki wyższej zawartości energetycznej paliwa, wasz samochód będzie mniej wysilony. A co za tym idzie, silnik będzie musiał wykonać mniej pracy, aby pokonać tę samą drogę. Spalanie, przy takiej samej jeździe, spadnie nawet o 1-2 l/100 km. Ale to nie wszystko. 

shell-paliwo-benzyna-tania

Korzyści też dla silnika

Korzyści odczuje też wasz silnik – krótko i długoterminowe. Oprócz bardziej żwawego odczucia po naciśnięciu przepustnicy, wasza jednostka będzie też czystsza, a co za tym idzie, wytrzyma dłużej. Biorąc pod uwagę plany Unii Europejskiej i wprowadzenie zakazu sprzedaży samochodów z silnikami spalinowymi, warto o tym myśleć już dziś. 

Kierowcy, którzy mają samochody z silnikiem typu Diesel, też mogą korzystać z promocji. Tyle, że w czwartek. To właśnie w te dni paliwo Shell V-Power Diesel objęte jest dokładnie tą samą promocją. 

Przeczytaj również