Kierowco! Masz samochód w leasingu? Sprawdź, czy możesz poruszać się nim po drogach w czasach pandemii

Wiele firm w Europie i na całym świecie walczy o przetrwanie z powodu wzrostu liczby zachorowań na koronawirusa. Czy masz służbowy samochód w leasingu i zastanawiasz się, czy możesz z niego korzystać?

Kierowco! Masz samochód w leasingu? Sprawdź, czy możesz poruszać się nim po drogach w czasach pandemii
Podaj dalej

Umowy oraz tryb pracy wielu pracowników zostały przekształcone. Część z nich musiała wziąć bezpłatne urlopy, część pracuje zdalnie. Wszystko za sprawą niepewności, jaka nastała wspólnie z pandemią koronawirusa. 

Oczywiście istnieją plany i projekty mające na celu rekompensatę. Jest jednak pytanie, które poruszane jest bardzo rzadko. Co dzieje się z naszymi służbowymi samochodami? Czy nadal możemy ich używać?

Samochód w leasingu

Nona Bowkis z firmy doradczej Lawgistics powiedziała: – Nie ma powodu, dla którego pracownik nie mógłby prowadzić samochodu. Jeśli tylko pracodawca nie ma nic przeciwko, a zawarta umowa na to pozwala. 

– Pracodawcy powinni skontaktować się ze swoim towarzystwem ubezpieczeniowym, aby upewnić się, że samochód jest objęty ubezpieczeniem, gdy pracownik dla nich nie pracuje. Nie słyszeliśmy żadnych doniesień o tym problemie. Najlepszą praktyką jest dokładne sprawdzenie u ubezpieczyciela, co pozwoli na uniknięcie strat – dodała.samochód 

Przeczytaj również