Cwaniaczek w Lamborghini chciał przyoszczędzić trochę grosza. Śmieje się z niego cały internet!

Cwaniaczek w Lamborghini chciał przyoszczędzić trochę grosza. Śmieje się z niego cały internet!

cwaniaczek-lamborghini-aventador

Podaj dalej

Wydawałoby się, że jeśli stać kogoś na samochód za prawie milion złotych, będzie go stać też na opłacenie skromnych podatków drogowych. Ale coż, nie zawsze wszystko jest takie, jak się wydaje. Ten kierowca Lamborghini chciał przyoszczędzić trochę grosza, a teraz śmieje się z niego cały internet. 

Cwaniak w Lamborghini się doigrał

cwaniak-lamborghini

Incydent został nagłośniony przez policję w mediach społecznościowych. Poniekąd próbowali chyba zawstydzić kierowcę Lamborghini, poniekąd przypomnieć innym o byciu odpowiedzialnym. Płacić podatki drogowe musi każdy, niezależnie od tego, czy jeździsz puszką na kołach, czy fantazyjnym Aventadorem. 

– Nawet supersamochody o wartości miliona złotych wymagają płacenia podatków drogowych. Kierowca tego Lamborghini Aventadora stracił swój samochód, który został odholowany. Jego podatek wygasł w sierpniu 2020 roku – czytamy w poście policji z Isle of Wight. 

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Policja zatrzymała więc tego kierowcę i odkryła, że nie zapłacił podatku drogowego od ponad pół roku. Brytyjczycy bardzo poważnie podchodzą do takich rzeczy, więc samochód został natychmiastowo zatrzymany, załadowany na lawetę i skonfiskowany. 

https://www.facebook.com/IOWightPolice/posts/263884335243584

Podatki trzeba płacić!

Właściciel będzie mógł oczywiście odebrać swoje Lamborghini, jeśli na czas zapłaci zaległe podatki i opłatę za zwrot. Jeśli nie zrobi tego w ciągu 30 dni, samochód może trafić do kruszarki na złom. 

cwaniaczek-lamborghini-aventador

Jak zauważa portal Yahoo, samochody w Wielkiej Brytanii podlegają wyższemu podatkowi, jeśli emisja dwutlenku węgla jest wyższa, a ich wartość przekracza 140 000 zł. Wydaje się, że podatek, którego nie zapłacił kierowca Lamborghini wynosił… 475 funtów (2500 zł), co na taki samochód wydaje się być drobnymi. 

Internauci nie zostawili na nim suchej nitki. Od kpienia z jego samochodu (godnego Jokera), przez mówienie, że nie płacenie podatków oszczędza wystarczająco dużo pieniędzy, aby móc sobie na to pozwolić. Tylko nieliczni stanęli w jego obronie. Zapominanie o ważnych rzeczach takich jak płacenie podatku może się zdarzyć każdemu!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News