Kierowca Lamborghini otrzymał mandat 5000 zł i spędzi 90 dni w więzieniu. Zasłużył sobie?

Kierowca Lamborghini otrzymał mandat 5000 zł i spędzi 90 dni w więzieniu. Zasłużył sobie?

Kierowca Lamborghini otrzymał mandat 5000 zł i spędzi 90 dni w więzieniu. Zasłużył sobie?

Podaj dalej

Samochód taki jak Lamborghini Aventador SVJ ma pełen potencjał do dynamicznej jazdy. Zawiera potężny układ napędowy, aktywną aerodynamikę, czy skrętną tylną oś. Ale uwolnienie jego pełnej mocy na drogach publicznych sprawi, że znajdziesz się w poważnych tarapatach. A wysoki mandat to nie wszystko. 

Wysoki mandat i wizyta za kratkami – należało się?

mandat światła przeciwmgłowe
Freepik

Taka historia „przytrafiła się” pewnemu kierowcy Lamborghini, którego kalifornijska policja złapała na przekroczeniu prędkości o prawie 160 km/h. 

Skandaliczna jazda spowodowała mandat za przekroczenie prędkości, który policja opublikowała w mediach społecznościowych. Ma być przykładem tego, czego nie robić na publicznych drogach. Pokazuje, że kierowa otrzymuje wysoką karę za lekkomyślną jazdę. Zgodnie z mandatem, kierowca Lamborghini jechał 244 km/h na drodze z ograniczeniem do 90 km/h. 

California Highway Patrol zatrzymał kierowcę w hrabstwie Santa Barbara na autostradzie 154. Droga ta opisywana jest jako kręta z ciasnymi zakrętami między Santa Barbara a doliną Santa Ynez. Droga ma ograniczoną widoczność i kilka ślepych zakrętów. Przez to przekraczanie prędkości przez kierowców jest znacznie bardziej niebezpieczne. 

Ogromna moc, ale nie na publicznych drogach

Post w mediach społecznościowych zawierał surowe ostrzeżenie w podpisie dla innych kierowców. „Wiemy, jak kusząca może być jazda z pełnym potencjałem, gdy twój samochód jest szybki. I pogoda jest piękna… Ale zachowaj taką jazdę na tor!” 

mandat-lamborghini
fot. FB

Policja zauważa również, że będzie nadal przeprowadzać egzekwowanie „zerowej tolerancji”. Przypomina kierowcom, aby „zwolnili, nie rozpraszali swojej uwagi i zapinali pasy bezpieczeństwa”. 

Lamborghini Aventador SVJ zadebiutował w 2018 roku z silnikiem wolnossącym V12 o mocy 770 KM. Jego moment obrotowy wynosi 720 Nm, dzięki czemu samochód rozpędza się od 0 do 100 km/h w zaledwie 2,8 sekundy. A prędkość 200 km/h osiąga po 8,6 sekundy .

To, że samochód ten może jechać tak szybko, nie oznacza, że powinniśmy robić to na drogach publicznych. Po to są tory wyścigowe. Według policji mandat może wynieść 1000 dolarów i do 90 dni więzienia. Czy ta kara jest adekwatna do wykroczenia? Ocenę zostawiamy wam. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News