19-letni kierowca BMW "jechał" 283 km/h na autostradzie. Teraz trafi do więzienia

19-letni kierowca BMW "jechał" 283 km/h na autostradzie. Teraz trafi do więzienia

19-letni kierowca BMW „jechał” 283 km/h na autostradzie. Teraz trafi do więzienia

Podaj dalej

Władzie hrabstwa Washington zatrzymały 19-latka, twierdząc, że jechał on z prędkością 283 km/h  na jednej z autostrad. Według tamtejszego biura szeryfa, młody mężczyzna przyznał się, że jechał jeszcze szybciej. 19-llatek prowadził BMW M3 z 2016 roku. 

Leciał swoim BMW prawie 300 km/h

Policja twierdzi, że złapała kierowcę na południe od centrum Portland w stanie Oregon. Według nich „zastępca zobaczył i usłyszał pojazd, BMW M3 z 2016 r., jadący na południe autostradą międzystanową nr 5 z bardzo dużą prędkością. Zastępca użył urządzenia do pomiaru prędkości zwanego Lidarem i szybko okazało się, że pojazd jechał z prędkością 176 mil na godzinę.

19-latek nie miał problemu żeby przyznać się, że jechał nawet z wyższą prędkością. Współpracował z policją, gdy go złapali i powiedział, że tak naprawdę jechał 294 km/h. Jak słusznie zauważa portal The Drive, BMW sprzedawało wszystkie M3 z generacji F80 z ograniczeniem do maksymalnej prędkości w postaci 249 km/h (no, prawie wszystkie). 

Kierowca samochodu spod znaku „M” podniósł jednak górną granicę do 280 km/h. Nie wiadomo, czy auto zostało zmodyfikowane w celu umożliwienia szybszej jazdy, czy też urządzenia pomiarowe zostały nieco źle skalibrowane. 

Biorąc pod uwagę jego młody wiek i ogólny brak innych podobnych sytacji w historii w tym przypadku, ciekawe będzie, na co zostanie skazany. Prawo stanu Oregon uniemożliwia policji zajęcie samochodu w tym przypadku, więc na razie jest to wykluczone.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News