Wiemy, jak będzie wyglądać nowy Ford Fiesta 2022!! Ma coś, czego nie oferuje żaden inny producent. WOW! [ZDJĘCIA]

Wiemy, jak będzie wyglądać nowy Ford Fiesta 2022!! Ma coś, czego nie oferuje żaden inny producent. WOW! [ZDJĘCIA]

2022-ford-fiesta-st

Podaj dalej

Grupa Volkswagena przeprowadziła ostatnio facelifting Polo i Ibizy, a także wprowadziła nowej generacji Skodę Fabię. Ford również idzie tą drogą, dając swojemu popularnemu supermini odrobinę świeżości i nowych technologii na rok modelowy 2022. 

Ford Fiesta 2022 – delikatny lifting i powiew świeżości

2022-ford-fiesta-st

Ford nie marnuje czasu, ponieważ zaktualizowana Fiesta prezentowana jest na wszystkich trzech wersjach: zwykłej, Actve i ST. Ulepszenia stylizacji wewnątrz i zewnątrz są raczej dyskretne, ale dokładnie tego mogliśmy się spodziewać w połowie cyklu życia małej Fiesty. 

Odnowiony Ford Fiesta otrzymał jednak kilka godnych uwagi ulepszeń, w tym standardowe reflektory LED w całej gamie. Droższe warianty otrzymały z kolei matrycowe światła LED, korzystające z „nieoślepiających” świateł drogowych, podobnie jak konkurenci SEAT Ibiza, Opel Corsa, czy VW Polo. 

2022-ford-fiesta-st

Przednie reflektory mają czarne, agresywne obramowania, które znajdziemy również z tyłu przy opcjonalnych światłach LED. Tak jak poprzednio, każda wersja Fiesty ma swój własny projekt przedniego grilla a także inne kosmetyczne poprawki, aby stworzyć wyraźną wizualną różnicę między różnymi poziomami wyposażenia. 

Sportowy ST z mocniejszym silnikiem

2022-ford-fiesta-st

Nie zabrakło też ST-Line o sportowym wyglądzie i przeprojektowanym grillu z głębszą wkładką i błyszczącym czarnym wykończeniem w kształcie plastra miodu. Jest też powiększona dolna kratka i wloty powietrza w kolorze nadwozia. 

Niższe modele – Trend i Titanium – mają nieco zmodyfikowany wygląd zewnętrzny, podobnie jak w przypadku topowego ST. Fiesta otrzymała też nowy lakier – Mean Green. Ford utrzymuje przy życiu 3-drzwiową Fiestę, czego ni możemy powiedzieć praktycznie o żadnym z konkurentów. 

2022-ford-fiesta-st

Wchodząc do środka, Ford Fiesta 2022 ma konfigurowalny 12,3-calowy cyfrowy wyświetlacz kierowcy i wykorzystuje zamontowaną na przedniej szybie kamerę. Współpracuje ona z systemem nawigacyjnym dla nowo dodanego systemu ostrzegania. W ST mamy sportowe fotele i lepsze poparcia boczne ze zintegrowanymi zagłówkami. 

Litrowy EcoBoost o mocy 100, 125 lub 155 KM

Hot hatch zyskał 10-procentowy zysk momentu obrotowego i oferuje teraz hojne 320 Nm z turbodoładowanego 1,5-litrowego silnika EcoBoost. Dostarcza prawie 200 KM, dzięki czemu do 100 km/h rozpędzi się w zaledwie 6,5 sekundy. 

2022-ford-fiesta-st

Ważną funkcją, która wyróżnia ST od pozostałych, jest tryb Track, który po aktywacji wyłącza kontrolę trakcji i zmienia system elektronicznej kontroli stabilności na tryb szerokiego poślizgu. Za dodatkową opłatą, możemy otrzymać też mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu. Standardowe 17-calowe koła można wymienić na większe 18-stki. 

Normalny Ford Fiesta zachowuje pod maską 1-litrowego EcoBoost w trzech poziomach mocy – 100, 125 i 155 koni mechanicznych. Turbodoładowany, trzycylindrowy silnik korzysta z 48-woltowej technologii mild-hybrid i może być połączony z 6-biegowym manualem lub 7-stopniowym automatem. Dostawy Forda Fiesty 2022 do klientów rozpoczną się na początku przyszłego roku.

2022-ford-fiesta-st

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News