Jedno z najtańszych Mitsubishi na rynku. Jego ceny zaczynają się już od 14 tys. złotych

To Mitsubishi pozostaje jednym z najtańszych samochodów na rynku, ale jako samochód używany jest równie kuszące. Model Space Star jest trwały, niezawodny i wytrzymały. A do tego w swojej najnowszej wersji wygląda świeżo i ma nowoczesne technologie. Do tego jest idealny dla kierowców poruszających się głównie po mieście. Ale przede wszystkim jest wyjątkowo tani. 

mitsubishi-space-star-uzywane
Podaj dalej
  • Mitsubishi Space Star mimo swojego wieku wciąż jest wyjątkowo atrakcyjne
  • Wybierają go głównie kobiety
  • Na co zwrócić uwagę przed zakupem Mitsubishi Space Star?

Mitsubishi Space Star mimo swojego wieku wciąż jest wyjątkowo atrakcyjne 

mitsubishi-space-star-uzywane
fot. Mitsubishi

Obecna generacja Mitsubishi Space Star ma już swoje lata. Japończycy pokazali miejski model jeszcze podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie w 2011 roku. Nieco ponad rok później samochód wszedł do produkcji seryjnej. Od tego czasu miejski Space Star przeszedł aż dwa liftingi, które dopasowywały go niejako do reszty modeli w portfolio japońskiego producenta. 

Samochód od tego czasu urósł o 100 mm, a we wszystkich wersjach mieliśmy do wyboru silnik o pojemności 1 litra dostrojony do 71 lub 80 koni mechanicznych. 

Początki japońskiego mieszczucha nie były usłane różami. Choć już wtedy był to jeden z najtańszych modeli na europejskim rynku, Dacia Sandero była jeszcze tańsza i skradała Mitsubishi tę część klienteli celującą w budżetowy samochód. Z biegiem czasu jednak Mitsubishi zyskiwało. Wszystko za sprawą podwyżek cen u innych producentów, w tym Dacii, co poprawiło pozycję małego Space Star. 

Wybierają go głównie kobiety

mitsubishi-space-star-uzywane
fot. Mitsubishi

Dacia Sandero trafiała głównie do męskiej części publiczności, podczas gdy po Mitsubishi Space Star zdecydowanie częściej sięgały kobiety. Już od kilku lat królują one w statystykach sprzedażowych tego modelu. 

Prawie 75 procent właścicieli zdecydowało się na słabszy silnik w połączeniu z manualną skrzynią biegów. Mocniejsza jednostka i automat były zdecydowanie rzadszym wyborem z prostego powodu. Wiązały się one bowiem z wyższym poziomem wyposażenia, a co za tym idzie, wyższą ceną. 

Mitsubishi Space Star do dziś pozostaje jednym z najtańszych samochodów na rynku. A jego ceny w Polsce zaczynają się od 54 990 złotych. Jednakże, za używany egzemplarz zapłacimy już 14-15 tysięcy złotych. Oczywiście, przy tych cenach musimy liczyć się z modelami z początku produkcji, z dość pokaźnym przebiegiem. Jest to niejako potwierdzenie ich niezawodności, a nawet w autach 10-letnich na próżno szukać korozji. 

mitsubishi-space-star-uzywane
fot. Mitsubishi

Na co zwrócić uwagę przed zakupem Mitsubishi Space Star?

Samochód nie jest rzecz jasna bez wad. Przed ewentualnym zakupem należy sprawdzić funkcjonowanie świateł i tarcz hamulcowych. Warto poświęcić także więcej uwagi systemowi start/stop, który potrafił generować problemy. Wszystko za sprawą wadliwej centrali, która ma trudności z wykryciem poziomu naładowania akumulatora. To oznacza, że silnik może się wyłączyć nawet przy słabym poziomie akumulatora, a potem już nie włączyć. W 2019 roku Japończycy przeprowadzili jednak akcję serwisową, w ramach której zmienili wadliwe oprogramowanie. 

Poza tym, samochód jest naprawdę chwalony, także przez serwisantów. Naprawy są tanie, części zamienne łatwo dostępne, co oznacza, że samochód nie wydrenuje twojej kieszeni. To dość rzadka sytuacja, gdy samochód budzi duże zainteresowanie zarówno jako nowy, jak i używany. Ale dokładnie tak ma się sytuacja w przypadku Space Stara. 

Przeczytaj również