Jazda na suwak już nigdy nie będzie problemem. Wszystko dzięki temu "genialnemu" wynalazkowi

Jazda na suwak już nigdy nie będzie problemem. Wszystko dzięki temu "genialnemu" wynalazkowi

Podaj dalej

Mimo, iż stanowi już prawny obowiązek, jazda na suwak to wciąż coś, z czym polscy kierowcy mają duży problem. Są niegrzeczni, samolubni i agresywni. Ten prosty i genialny wynalazek pokazuje, że w uprzejmy sposób można raz na zawsze rozwiązać problem włączania się do ruchu czy zmiany pasa, gdy ten się kończy. 

Jazda na suwak – problem rozwiązany

jazda na suwak

Duże miasta zazwyczaj charakteryzują się wyjątkową agresją i nerwowością na drodze. A już z pewnością jest tak w Los Angeles, które uznawane jest za stolicę „drogowej agresji”. Jak pokazuje ten film na YouTube, kierowcy są tam również bardzo sprytni i w łagodny sposób potrafią powalczyć o swoje. 

Ten kierowca Lexusa ES 300 dosłownie utworzył znaki, które informują kierowców o jego zamiarach. Możemy przeczytać na tablicach „Proszę, wpuść mnie”. Kierowca Lexusa pokazał ją, gdy próbował wjechać na lewy pas z włączonym kierunkowskazem. Wygląda na to, że wystarczy być miłym i poprosić, aby dostać to, czego chcemy. 

Uprzejmość tego mężczyzny nie zna jednak granic. Przegląda więc swoje papiery, żeby wyciągnąć kolejny znak „Dzięki”. To naprawdę dowód na to, że rodzice nie kłamali mówiąc nam jako dzieci, że słowa proszę i dziękuję to magiczne słowa. 

jazda-na-suwak-wynalazek

Czy zadziałałoby to w Polsce?

Na poniższym filmie strategia i wynalazek kierowcy Lexusa zadziałały perfekcyjnie. Czy na naszych polskich drogach byłoby podobnie? Mamy nadzieję, że tak, choć często próby jazdy na suwak przypominają bardziej film Mad Max, niż cokolwiek bliskiego uprzejmości. 

Kierowcy z pewnością tolerują tego typu tablice, gdyż umówmy się… Gdybyś ty zobaczył tego typu informację od kierowcy z boku, na pewno uśmiechnąłbyś się i wpuścił przed siebie takiego agregata. Pamiętajmy, nadzieja umiera ostatnia!

Łysy w SUV-ie został pokonany przez idiotoodporne skrzyżowanie. Nie mógł pogodzić się z tą porażką

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News