Jak kupić nowy samochód nie wychodząc z domu? Odpowiedzią jest ten polski startup

Zakup samochodu w czasach pandemii to niełatwe zadanie. Wszyscy zgodnie z zaleceniami staramy się nie wychodzić z domu i ograniczać kontakty z drugim człowiekiem do absolutnego minimum. Jak zatem kupić nowy samochód nie wychodząc z domu? Odpowiedzią jest ten polski startup – firma Carsmile.

Astra
Podaj dalej

Globalny kryzys dotyka właściwie każdą dziedzinę naszego życia i nie inaczej jest z branżą motoryzacyjną. Salony samochodowe notują ogromne spadki sprzedaży, a klienci nie mogą już po prostu pójść do salonu i wybrać swojego wymarzonego samochodu. 

Sprawdź najlepsze oferty na carsmile.pl:

Ponadto, nie wszyscy dilerzy oferują sprzedaż bezdotykową. Nawet jeśli jest opcja wyboru samochodu on-line, różnie bywa z kwestią późniejszego odbioru samochodu. Jest jednak na rynku firma, która o sprzedaży samochodów bez wychodzenia z domu wie wszystko. 

Startup z Polski daje radę

Carsmile to polski startup, który niemal od 2 lat oferuje wynajem długoterminowy całkowicie on-line. W jej ofercie znajdują się też inne nowoczesne formy finansowania, takie jak chociażby bardzo popularny leasing. 

– Nie musicie w ogóle wychodzić z domu. Nie trzeba pojawiać się w naszej siedzibie, aby podpisać niezbędne dokumenty – czytamy w oświadczeniu firmy Carsmile. – Aktualnie nie byłoby to zresztą możliwe, bo wszyscy pracownicy Carsmile pracują zdalnie. 

Od początku istnienia firma dostarczyła już swoim klientom ponad 1500 samochodów. Dziś, w czasach pandemii, nowe auta są wciąż potrzebne – na przykład dla wszystkich firm, które w krótkim czasie musiały przestawić się na dowóz oferowanych przez siebie produktów lub usług. 

Sprawdź najlepsze oferty na carsmile.pl:

– Oferta jest bardzo bogata, bo internetowy salon Carsmile jest w pełni wielomarkowy. W ostatnich tygodniach firma rozszerzyła także mocno ofertę samochodów dostawczych, na które zwiększył się popyt – czytamy w oświadczeniu. 

Jak odebrać samochód?

Jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa Carsmile dostarczał samochody na różne sposoby. Klienci najczęściej wybierali odbiór osobisty w siedzibie firmy lub też u dilera danej marki. Nie zabrakło też formy dowozu samochodu, często na drugi koniec Polski. 

Firma Carsmile w związku z wybuchem pandemii skasowała dwie pierwsze możliwości i rozwinęła ostatnią z wymienionych. To pozwoliło jej idealnie wstrzelić się w wymagania dotyczące bezpieczeństwa transakcji. 

– Usługa darmowego dowozu auta do klienta została rozszerzona na teren całej Polski. Ponadto, auto po dowiezieniu na lawecie jest dezynfekowane w miejscach, które były dotykane przez osobę dostarczającą (ta robi to rzecz jasna w jednorazowych rękawiczkach ochronnych) – informuje firma Carsmile. – Nowe auto jest już oczywiście zarejestrowane i nie trzeba się martwić o wizytę w dziale komunikacji. Ponadto, niczego nie trzeba podpisywać! Umowa odbioru auta dostarczana jest drogą elektroniczną, a jej akceptację można podpisać przy pomocy SMS-a. 

Sprawdź najlepsze oferty na carsmile.pl:

Jakkolwiek to nie zabrzmi, czas w którym aktualnie się znaleźliśmy jest korzystny na wynajem nowego samochodu. Nakłada się obecnie kilka elementów, które sprawiają, że cena może być bardzo atrakcyjna. 

– Przede wszystkim zmniejszona podaż sprawia, że rabaty zaczynają wyglądać bardzo atrakcyjnie. W Carsmile najwyższe rabaty w tej chwili przekraczają 30% początkowej ceny – czytamy w oświadczeniu. – Niskie stopy procentowe wpływają także na wysokość raty, która jeszcze nigdy nie była tak atrakcyjna. 

W ofercie znajdują się wciąż samochodu wyprodukowane w roku 2019, fabrycznie nowe. W wynajmie długoterminowym fakt, że auto zostało wyprodukowane w 2019 roku nie ma żadnego znaczenia (przy założeniu, że producent nie zdążył zrobić liftingu, co zdarza się niezwykle rzadko), ponieważ to nie klient odpowiedzialny jest za jego sprzedaż po okresie najmu. 

Warto zapoznać się z ofertą firmy Carsmile, bo zwykle oprócz dobrej ceny, wiele modeli dostępnych jest niemalże od ręki. Ma to szczególnie duże znaczenie, gdy potrzebujemy samochodu „na wczoraj”.

Sprawdź najlepsze oferty na carsmile.pl:

Przeczytaj również