ITD ostrzega kierowców! Dostałeś SMS o takiej treści? Absolutnie w niego nie klikaj!

ITD ostrzega kierowców! Dostałeś SMS o takiej treści? Absolutnie w niego nie klikaj!

itd-kontrola

Podaj dalej

Złodzieje i oszuści nie przestają zaskakiwać kolejnymi nowymi metodami na wyłudzenie pieniędzy. Inspekcja Transportu Drogowego (ITD) ostrzega przed SMS-ami informującymi o niezapłaconych mandatach karnych. Absolutnie w nie nie klikajcie! 

ITD ostrzega przed oszustami

itd

Nie tak dawno słyszeliśmy o nowym sposobie wyłudzania pieniędzy „na kłódkę”. Kierowcy znajdowali na swoich samochodach kłódkę z informacją, gdzie przelać pieniądze, aby otrzymać kod do zdjęcia kłódki. 

Tym razem jednak oszuści próbują wyłudzić pieniądze za pośrednictwem SMS-ów. ITD ostrzega przed nieuczciwymi praktykami złodziei. 

W wiadomościach tekstowych, które dostają kierowcy, pojawia się informacja o niezapłaconym mandacie karnym. A także o konieczności uregulowania płatności za pośrednictwem załączonego do wiadomości linku. 

Dostałeś taki SMS? Nie klikaj!

itd
fot. ITD

ITD:W związku z wpływającymi pytaniami dotyczącymi wiadomości tekstowych rozsyłanych na telefony komórkowe informujemy, że Inspekcja Transportu Drogowego nie wysyła SMS-ów i nie wzywa do opłacenia zaległych mandatów karnych za pośrednictwem SMS-ów.

W każdym przypadku budzącym wątpliwość należy skontaktować się z Inspekcją Transportu Drogowego. 

Procedury dotyczące spraw o wykroczenia prowadzonymi w związku z zarejestrowaniem przekroczenia prędkości lub niestosowaniem się do sygnalizacji świetlnej przez urządzenia CANARD można zapoznać się na stronie Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (sprawdź tutaj). Natomiast na stronie Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego (kliknij tutaj) opisano sposób regulowania płatności za nałożone mandaty karne.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News