ITD: Jeszcze nie zdążył odebrać swojego prawo jazdy, a już je stracił. Prawdziwy geniusz!

Prawo jazdy jest jak zdrowie. Ile je trzeba cenić ten tylko się dowie, kto je stracił. Jednak ten spryciarz postanowił, że nie będzie odczuwać skutków utraty cennego dokumentu. Podczas kontroli ITD okazało się, że przed dwoma miesiącami kierowca stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości. Następny raz za kółkiem zobaczymy go za kolejne 3 miesiące. 

ITD: Jeszcze nie zdążył odebrać swojego prawo jazdy, a już je stracił. Prawdziwy geniusz!
Podaj dalej

ITD: Prawo jazdy nie dla tego spryciarza

Kierowca samochodu dostawczego utracił swoje prawo jazdy w marcu bieżącego roku. Przekroczył on dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym, więc musiał „oddać” swój dokument na 3 miesiące. 

prawo-jazdy-itd-kontrola

Nie powstrzymało go to jednak przed powrotem za kierownice, co nie uszło uwadze inspektorom ITD. 

Katowiccy inspektorzy ITD w poniedziałek 10 maja sprawdzali masę pojazdów poruszających się po tyskiej DK1. Nasz dzisiejszy bohater jadący przeładowanym o 600 kg busem musiał spodziewać się problemów. 

Kierowca został ukarany mandatem za przeładowanie samochodu oraz niezabezpieczenie przewożonego ładunku. To jednak nie był koniec. Następnie inspektorzy ITD chceli sprawdzić jego dokumenty, w tym prawo jazdy. 

Tym razem już nie wsiądzie za kierownicę?

I tutaj zaczęły się problemy. Okazało się, że jego dokument został zatrzymany na 3 miesiące licząc od marca tego roku. Kierowca stracił swój dokument za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym. 

Prowadzenie samochodu podczas gdy jego prawo jazdy było wstrzymane stanowi przestępstwo. Na miejscu pojawiła się więc policja. Zakaz prowadzenia dla tego spryciarza został przedłużony o kolejne trzy miesiące. 

Jeśli i tym razem postanowi on prowadzić samochód i zostanie złapany przez ITD czy policję, jego uprawnienia zostaną cofnięte. Może tym razem widmo ponownego egzaminu na prawo jazdy i przechodzenia całego kursu zatrzyma kierowcę przed jazdą bez ważnych dokumentów?

Przeczytaj również