ITD chciała mu zmierzyć temperaturę, a musiała sięgnąć po alkomat. Wynik był pozytywny

ITD chciała mu zmierzyć temperaturę, a musiała sięgnąć po alkomat. Wynik był pozytywny

Podaj dalej

Inspekcja Transportu Drogowego (ITD) aktywnie wspiera działania przy granicach naszego kraju. Funkcjonariusze mają na celu zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Tym razem jednak nie wystarczył termometr, trzeba było sięgnąć po alkomat. Wynik był pozytywny.

Inspektorzy z Biura Kontroli Opłaty Elektronicznej GITD wspierają m. in. Straż Graniczną w działaniach zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa na lubuskim odcinku granicy. 

W czwartkowy poranek prowadzili czynności w pobliżu przejścia granicznego w Świecku. Zwrócili jednak uwagę na ciężarówkę z naczepą, której tor jazdy jasno wskazywał, że kierowcy może dolegać coś więcej, niż tylko gorączka. 

Podejrzenia inspektorów ITD niestety okazały się uzasadnione. Pojazd został zatrzymany, a kierujący poddany badaniu trzeźwości. Wykazało ono 0,55 mg/l (1,15 promila) alkoholu w wydychanym powietrzu przez kierowcę. 

Kolejny pomiar alkomatem, przeprowadzony po 15 minutach, wykazał 0,49 mg/l (1,02 promila) zawartości alkoholu. Inspektorzy przekazali nietrzeźwego kierowcę funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach do dalszych czynności.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News