Hyundai pokazał nowego SUV-a "N"! Ma 276 KM, wygląda świetnie i kusi ceną. To będzie prawdziwy hit [ZDJĘCIA]

Hyundai pokazał nowego SUV-a "N"! Ma 276 KM, wygląda świetnie i kusi ceną. To będzie prawdziwy hit [ZDJĘCIA]

Hyundai-Kona-N-28

Podaj dalej

Hyundai poszerza gamę wyczynowych modeli spod znaku „N”, do których właśnie dołączył najnowszy SUV Kona N. Dwa warianty będą oferowane na początku tylko w Australii, a ceny podstawowego modelu zaczynają się od 143 000 zł. 

Ten Hyundai „N” wygląda świetnie

Hyundai-Kona-N-2

Hyundai wsadził pod maskę Kony N 2-litrowy turbodoładowany czterocylindrowy silnik współidzielony z i30 N. Ma moc 276 KM i dysponuje momentem obrotowym w wysokości 392 Nm. Kona N to pierwszy model dywizji N Hyundaia, który nie jest dostępny z manualną skrzynią biegów. Zamiast tego dostępna będzie tylko 8-biegowa skrzynia automatyczna. 

Dwusprzęgłowa skrzynia ma te same funkcje, które znamy już z i30, a więc N Grin Shift, N Track Sense i N Power Shift. Napęd kierowany jest na przednie koła dzięki elektronicznie sterowanemu mechanizmowi różnicowemu o ograniczonym poślizgu. 

Hyundai-Kona-N-28

Podobnie jak w wielu innych modelach Hyundaia, zawieszenie Kony N zostało dostosowany do australijskich dróg. Zawieszenie posiada elektroniczną regulację i jest w stanie mierzyć pracę amortyzatorów. Aż do 200 razy na sekundę w zależności od warunków drogowych! 

SUV oferuje mnóstwo wyposażenia

Hyundai-Kona-N-28

Standardowe funkcje bezpieczeństwa stosowane w całej gamie Kona N w Australii obejmują naprawdę dużo. Mamy asystenta unikania kolizji w martwym polu, ostrzeganie przed kolizją z przodu, asystenta świateł drogowych, czy asystenta pasa ruchu. Jest również inteligentny tempomat i system monitorowania ciśnienia w oponach. 

PILNE: Skoda pokazała zupełnie nowy model! Duży sedan ma nową nazwę i świetną cenę. To będzie HIT! [ZDJĘCIA]

Hyundai przygotował siedem kolorów nadwozia dla Kony N i są to: Atlas White, Cyber Gray, Dark Knight, Phantom Black, Iginite Flame, Performance Blue i Gravity Gold. Unikalne cechy flagowego Kona N Premium obejmują elektrochromatyczne lusterko, wyświetlacz head-up, czy wnętrze wykończone zamszem i skorą. Są także elektrycznie regulowane fotel kierowcy i przedniego pasażera. 

Hyundai-Kona-N-28

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News