Handlarz roku! Chciał taniej kupić, drożej sprzedać - stracił 270 tys. złotych. Zapomniał o jednej rzeczy

Zazwyczaj to handlarze wychodzą na transakcjach dużo na plus, jednak tym razem było zupełnie inaczej. Pewien mężczyzna postanowił wejść do branży luksusowych samochodów, ale jego początki nie były łatwe. Cóż – właściwie to były tragiczne. Mercedes GLE 63 S Coupe okazał się być jego gwoździem do trumny. 

mercedes-amg-gle63-s
Podaj dalej

Ten Mercedes to miał być łatwy zysk

mercedes-amg-gle63-s

Młody człowiek o imieniu Marco z kanadyjskiego Ontario kupił AMG GLE 63 S. Nieubezpieczony Mercedes został jednak skradziony podczas jazdy próbnej, a facet w jedną chwilę stracił oszczędności swojego życia. Jak do tego doszło? Zapomniał o najważniejszej rzeczy. 

Mercedes GLE 63 S został skradziony podczas spotkania z potencjalnymi klientami. Handlarz stracił 270 000 zł, chyba że policja odzyska sportowego SUV-a. 

Mężczyzna nie ujawnił mediom swojego nazwiska z obawy przed atakiem osób, które ukradły jego samochód. Facet powiedział dla CTV News Toronto, że pieniądze na zakup Mercedesa to wszystko, co zaoszczędził w ciągu 21 lat życia. Do tego pożyczył odrobinę gotówki od swojej matki. 

mercedes-amg-gle63-s

Mercedes został wystawiony na portalu AutoTrader, a ktoś skontaktował się z nim w sprawie pojazdu. SUV nie miał ani tablicy rejestracyjnej, ani ubezpieczenia. Mimo to, zgodził się spotkać z potencjalnym nabywcą na umówionym wcześniej parkingu. 

Facet zapomniał o jednej ważnej rzeczy

Na miejsce przyjechało dwóch mężczyzn, a sprzedający nie zamierzał pozwolić im prowadzić samochodu. Pozwolił jednak jednemu z nich zasiąść za jego kierownicą z… włączonym silnikiem. W tym czasie stał obok otwartych drzwi kierowcy, dopóki nie odebrał telefonu i odszedł. 

mercedes-amg-gle63-s

Ta krótka przerwa pozwoliła osobie za kierownicą zamknąć drzwi i odjechać. Drugi mężczyzna pobiegł do swojego samochodu i uciekł z miejsca zdarzenia. Początkujący handlarz był ze złodziejami tylko przez około 10 minut. Powiedział, że po całej akcji dostał ataku paniki, a kilka osób w pobliżu podeszło zobaczyć, co się dzieje. 

Lokalna policja prowadzi śledztwo w sprawie kradzieży samochodu. Bez ubezpieczenia facet nie może oczywiście złożyć wniosku o odszkodowanie w nadziej na odzyskanie choć części utraconych pieniędzy. Mercedes GLE 63 S Coupe to nie lada samochód – pod jego maską pracuje 5,5-litrowy silnik V7 o mocy 577 KM i 760 Nm momentu obrotowego. 

Przeczytaj również