Google Maps zmienia interfejs wyboru trasy. Masz Androida? Lepiej nie aktualizuj swojej aplikacji!

Google Maps zmienia interfejs wyboru trasy. Masz Androida? Lepiej nie aktualizuj swojej aplikacji!

Podaj dalej

Choć podróże nie są obecnie takie, jak kiedyś, kierowcy wciąż bardzo chętnie korzystają z Google Maps. Nawet jeśli nie używasz ich tak często, jak kiedyś, aplikacja cały czas się zmienia. Użytkownicy telefonów z systemem Android powinni zastanowić się, czy warto aktualizować swoją aplikację. Popularna nawigacja zmienia interfejs. 

google maps

Kolejne zmiany w Google Maps

Jeśli uruchomisz Google Maps i będziesz chciał uzyskać wskazówki dojazdu do lub z lokalizacji, możesz zobaczyć nowy interfejs opcji trasy. Zmiana nie została jeszcze udostępniona szerszemu gronu użytkowników. Widok mapy jest bardziej przysłonięty i całość nie jest tak czytelna. 

Na poniższych obrazkach widać, że wprowadzono pewne zmiany w górnym pasku wprowadzania celu. Teraz unosi się on nad szerszym widokiem mapy. Zmieniły się też opcje wyboru transportu, które są dołączone do dolnego paska. 

google-maps-nowy-wybor-trasy

Tylko na Android

Każdy środek transportu, od roweru, po taksówkę, znajdzie się teraz na przewijanej liście w dolnej połowie ekranu. Może to ułatwić życie użytkownikom większych ekranów, ale generalnie sytuacja jest dosyć zagmatwana. Na dolnym pasku pojawił się także nowy przycisk „Opcje”, który będzie odpowiedzialny za zmianę warunków trasy. 

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Nowy interfejs użytkownika opcji trasy nie trafił jeszcze na nasze telefony. Dlatego też przed kolejną aktualizacją zastanów się dwa razy, czy na pewno chcesz mieć taki wygląd. Na ten moment mają go tylko niektórzy użytkownicy „testowi” Google Maps. Z pewnością wygląda on o wiele mniej przejrzyście. Takie rozwiązanie może utrudniać korzystanie z aplikacji. 

google-maps

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News