Gdzie najlepiej tankować swój samochód? Bezpieczne stacje w Polsce

Gdzie najlepiej tankować swój samochód? Bezpieczne stacje w Polsce

stacja paliw tankowanie

Podaj dalej

Czy przykładasz wystarczającą uwagę do tego, na jakich stacjach benzynowych tankujesz Diesel i paliwo? Jeśli nie, zacznij. Benzyna złej jakości może zrujnować twój samochód szybciej niż myślisz, a wbrew wielu popularnym opiniom, jakość paliw na różnych stacjach różni się od siebie. Oto lista bezpiecznych stacji, na których możesz spokojnie tankować. 

diesel paliwo tankowanie

UOKiK skontrolował część stacji w Polsce i opublikował w swoim raporcie. Na tych stacjach możecie tankować benzynę i Diesla.

Opublikowany w środę 6 stycznia artykuł pt. „Na tych stacjach absolutnie nie tankuj! Zrujnują twojego Diesla i benzynę” na naszym portalu wprowadzał w błąd, za co przepraszamy. Raport UOKiK prezentuje bowiem listę stacji benzynowych, które pomyślnie przeszły wszystkie kontrole.

LISTA BEZPIECZNYCH STACJI

Dlaczego musimy przykładać tak dużą wagę do tego, gdzie tankujemy? Różnic w paliwie może być wiele, ale skupmy się na tych najważniejszych przyczynach, które mogą zrujnować twój diesel lub benzynę. Pierwszy problem to czas. 

Okres przechowywania oleju napędowego wynosi od 6 do 12 miesięcy, ale w pewnych warunkach może być znacznie krótszy. Ponadto, im dłużej Diesel jest przechowywany, tym większe prawdopodobieństwo, że zostanie zanieczyszczony innymi problemami, takimi jak mikroorganizmy. Nie chcemy tego w swoim baku. 

Pogoda może spowodować także wyciek wody do paliwa, a to z kolei doprowadzi do wielu innych problemów. Ciepła wilgoć w zetknięciu z zimnym olejem napędowym lub zbiornikiem spowoduje kondensację i wycieki. Wahania temperatury w za długo przechowywanym paliwa mogą wpłynąć na zawartość energii w cieczy. Wyższe temperatury w naturalny sposób zwiększają degradację oleju napędowego. 

Wreszcie dużym problemem są mikroorganizmy. Na przykład grzyby i bakterie w wodzie i mogą być źródłem węglowodorów w oleju napędowym. Gdy umierają, ich ciała stają się dodatkowymi zanieczyszczeniami w twoim paliwie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News