Kierowca Audi R8 zawładnął lewym pasem wlokąc się 50 km/h. Za żadne skarby nie chciał dać się wyprzedzić

Kierowca Audi R8 zawładnął lewym pasem wlokąc się 50 km/h. Za żadne skarby nie chciał dać się wyprzedzić

Podaj dalej

Kierowca tego sportowego Audi R8 nie chciał, aby ktokolwiek go wyprzedził… jednak w tej historii jest drugie dno. Po obejrzeniu samego nagrania wydawać by się mogło, że właściciel sportowego Audi łamie przepisy i robi na złość nagrywającemu całe zdarzenie. Prawda jest jednak zupełnie inna.

Kierowca wartego ponad milion złotych Audi R8 wyhamowuje nagrywającego. Dlaczego? Po obejrzeniu samego nagrania wydawać by się mogło, że bez żadnego konkretnego powodu. Właściciel tego Audi skontaktował się jednak z nami i wyjaśnił o co dokładnie chodziło.

gangster-w-audi-r8-wyprzedzanie

Swoją 600-konną maszyną wybrał się na przejażdżkę z siostrzeńcem i jechał przepisowe, obowiązujące w tym miejscu 50-60 km/h. Facet jadący z tyłu (z ekipą, więc trzeba było zaszpanować), wyprzedzał po kolei samochody, tworząc niebezpieczeństwo.

Na poniższym filmie widzimy, jak nagrywający dojeżdża do kierowcy Audi R8. Ten zajmuje dwa pasy, a gdy zbliża się do niego facet z wideorejestratorem, kierowca Audi wali po hamulcach. Dlaczego? Tego dowiecie się z relacji właściciela Audi poniżej.

Sprostowanie

Na tym ta historia jednak się nie kończy. Skontaktował się z nami kierowca Audi R8, który rzucił na sprawę całkiem nowe światło. Przede wszystkim, do całej sytuacji doszło na Wiadukcie Gorczyńskim w Poznaniu, gdzie ograniczenie prędkości wynosi 50 km/h, a nie jak wcześniej informowaliśmy na drodze szybkiego ruchu S8.

Właściciel tego Audi wybrał się na przejażdżkę ze swoim siostrzeńcem i jadąc przepisowo, natrafił na nagrywającego. Ten usunął dźwięk z filmu, więc nie słyszymy, że trąbi na przepisowo jadącego kierowcę Audi. Jak wyjaśnił nam właściciel samochodu, w aucie za nim znajdowała się grupka trzech młodzieniaszków, którzy najwyraźniej chcieli mu coś udowodnić – wcześniej wyprzedzali jak leci innych kierowców, „wężykiem” zmieniając co chwila pas.

Ponadto, kierowca Audi zauważył obce (spoza Poznania) rejestracje, więc dodatkowo chciał przyhamować jadącego za nim kierowcę. Wszystko dlatego, że zaraz za wiaduktem bardzo często stoi policja.

Za nieścisłości we wcześniejszej części artykułu redakcja WRC przeprasza kierowcę Audi R8.

Jeremy Clarkson vs. Vin Diesel. Zabawna przeróbka „Fast & Furious” podbija internet. Posikasz się ze śmiechu!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News