Ford przedstawił nowego Mustanga Dark Horse R. Będzie inny niż wszystkie do tej pory

Ford uchylił kolejnego rąbka tajemnicy dotyczącego nowego Mustanga Dark Horse R. Nowy wariant wyścigowy będzie napędzany silnikiem Coyote V8 i będzie miał konfigurację podwozia zorientowaną na tor wyścigowy. 

Ford-Mustang-Racing-1-1536x864
Podaj dalej

Nowy wyścigowy Ford dla amatorów

Ford-Mustang-Racing-1-1536x864

Rywalizująca z Twitterem platforma mediów społecznościowych Threads trafiła na pierwsze strony gazet w ciągu ostatnich kilku dni, a Ford Performance postanowił to wykorzystać, ujawniając szczegóły Mustanga Dark Horse R przed jego odsłonięciem 27 lipca.

Dark Horse R to kolejna odmiana Mustanga siódmej generacji stworzona z myślą o wyścigach. Samochód uplasuje się nad Dark Horse S i poniżej poważniejszych GT4 i GT3, które niedawno zaprezentowano w pełnej krasie. 

Teaser zawiera szkic tylnej części, wyglądającej dokładnie tak, jak model w specyfikacji produkcyjnej, choć z widoczną klatką bezpieczeństwa wewnątrz kabiny. Możemy również zobaczyć nowe logo Ford Performance obok niebieskiej, czerwonej i białej grafiki, które można powielić w barwach prezentacyjnych modelu.

Pod maską V8

Na szczęście Ford zaprezentował wszystkie sześć wyścigowych wariantów nowego Mustanga we wrześniu 2022 r., więc wiemy, czego się spodziewać. W przeciwieństwie do Dark Horse S, który jest skierowany do „entuzjastów weekendowych dni na torze”, Dark Horse R będzie homologowany do użytku wyścigowego.

R odziedziczy poprawiony pakiet aerodynamiczny z wyraźnym splitterem z przodu i regulowanym skrzydłem z tyłu, wytwarzającym większy docisk. Układ wydechowy z czterema rurami będzie zdecydowanie głośniejszy. Ponieważ nie musi być zgodny z przepisami dotyczącymi hałasu i emisji produkcyjnych samochodów. Inne szczegóły, takie jak sworznie maski, haki holownicze i koła wyścigowe, jeszcze bardziej wyróżnią R.

Wewnątrz rozebranej kabiny, oprócz zatwierdzonej przez FIA klatki bezpieczeństwa, spodziewaj się pojedynczego fotela kubełkowego dla kierowcy. A także szybkozamykanej kierownicy, gaśnicy oraz niestandardowego panelu pokręteł i przełączników. Pod maską znajdzie się silnik Coyote V8. Chociaż nie jest jasne, czy będzie on generował więcej niż 500 KM standardowego Dark Horse. Konfiguracja podwozia zostanie zmieniona na tor ze sztywniejszym i obniżonym zawieszeniem z amortyzatorami Multimatic DSSV oraz mocniejszymi hamulcami.

Przeczytaj również