F1: Niezwykłe Ferrari F310B na sprzedaż. Samochód ma 320 km przebiegu i cenę z kosmosu [ZDJĘCIA]

F1: Niezwykłe Ferrari F310B na sprzedaż. Samochód ma 320 km przebiegu i cenę z kosmosu [ZDJĘCIA]

Ferrari-F1-Eddie-Irvine-3

Podaj dalej

Ferrari F1 310B prowadzone przez Eddiego Irvine’a podczas Grand Prix Hiszpanii w 1997 roku może nie ma historii związanej z Michaelem Schumacherem, ale wciąż jest bardzo pożądanym egzemplarzem. Włoski klasyk może być twój, jednak cena jest naprawdę kosmiczna. 

Niezwykłe Ferrari na sprzedaż

Ferrari-F1-Eddie-Irvine-3

Ferrari zbudowało w sumie 9 samochodów F103B w ciągu sezonu 1997. Spośród nich trzy były używane wyłącznie przez Schumachera, dwa przez Irvine’a, a kolejne dwa były wspólne dla obu kierowców. Egzemplarz wystawiony na sprzedaż ma numer nadwozia 176. Było używane przez Irvine’a tylko podczas Grand Prix Hiszpanii i nigdy więcej nie wyjechało na tor. 

Zawodnik z Irlandii Północnej zakwalifikował się na 11. miejscu, ale podczas wyścigu miał sporo problemów. Na jego oponach pojawiło się mocne ziarnienie, a do tego otrzymał karę stop and go za ignorowanie niebieskich flag. Ostatecznie wyścig ukończył na 12. miejscu, daleko za 4. Schumacherem. 

Pod koniec sezonu Ferrari zachowało samochód w swojej kolekcji, po czym auto zostało sprzedane do Niemiec w 1998 r. Samochód stał na statycznej wystawie przez 22 lata. 

F1 na tor!

Na aukcji RM Sotheby czytamy, że samochód przejechał mniej niż 320 kilometrów w ciągu swojego życia. Ma też oryginalne pasy bezpieczeństwa Sabelt i opony Goodyear. Pozostaje również wyposażony w oryginalny silnik V10 połączony z 7-biegową skrzynią biegów. 

Kluczowe części będą musiały zostać jednak sprawdzone przez ekspertów, zanim piękne V10 ponownie zabrzmi. Oczywiście to zrozumiałe, że takie auto stało zaparkowane przez ponad 2 dekady. Niemniej, samochód nadał by się równie świetnie do programu Ferrari F1 Corsę Clienti, gdzie mógłby pojawiać się na torze. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News