F1, Grand Prix Rosji: Świętowanie Hamiltona odłożone. Rekordowy Raikkonen uciera nosa Ferrari

Valtteri Bottas zwyciężył interesujące Grand Prix Rosji, wyprzedzając Maxa Verstappena z zespołu Red Bull Racing. Lewis Hamilton po karze 10 sekund za nieprzepisowe próbne starty w alei serwisowej finiszował dopiero na 3. miejscu. To oznacza, że Brytyjczyk musi odłożyć świętowanie wyrównania rekordu 91. zwycięstw Michaela Schumachera.

Dzisiejszy zwycięzca, Valtteri Bottas, nawiązał do swoich słów z Grand Prix Australii 2019. Fin mijając linię mety powiedział przez radio zespołowe: – Dla wszystkich moich krytyków. Dla tych, których to dotyczy. J#$%ć was!

Bardzo dobry wyścig zaliczył także Sergio Perez, który minął linię mety na 4. miejscu. Czołową piątkę uzupełnił Daniel Ricciardo, który przy zamianie miejsc z zespołowym kolegą Estebanem Oconem popełnił błąd, wyjeżdżając poza obrys toru. Australijczyk otrzymał karę 5 sekund doliczenia do końcowego wyniku, jednak zupełnie się tym nie przejął. Swojemu inżynierowi powiedział: – Nic nie szkodzi! Po prostu pojadę szybciej!

Po fatalnych kwalifikacjach w wykonaniu Ferrari, dziś Charlec Leclerc finiszował na wysokiej 6. lokacie. Sebastian Vettel nie skorzystał na długim pierwszym przejeździe i finiszował dopiero na 13. pozycji.

Rekordowy Raikkonen

kimi raikkonen

Kimi Raikkonen wyrównał dziś rekord Rubensa Barrichello, notując swój 350. start w wyścigu Grand Prix. Reprezentant Alfa Romeo Racing ORLEN pokazał świetną walkę w końcówce wyścigu, kiedy jak równy z równym toczył bój z byłym zespołowym kolegą, Sebastianem Vettelem.

Drugi z kierowców Alfa Romeo, Antonio Giovinazzi, był o krok od zdobycia ważnego punktu do klasyfikacji generalnej. Włoch ostatecznie minął linię mety na 11. miejscu, tuż za Alexem Albonem. Kierowca Red Bull Racing niestety wciąż zawodzi – jego partner z ekipy, Max Verstappen finiszował drugi.