Dwóch policjantów wzięło udział swoimi radiowozami w wyścigu drag race. Ludzie byli zachwyceni

Dwóch policjantów wzięło udział swoimi radiowozami w wyścigu drag race. Ludzie byli zachwyceni

Podaj dalej

Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i każdemu z nas zdarza się popełniać błędy. Jeśli jednak popełniają je funkcjonariusze policji na służbie, trafiają pod lupę. Dokładnie tak stało się w przypadku tych dwóch policjantów, którzy swoimi radiowozami postanowili sprawdzić się w wyścigu drag race na 1/4 mili. 

policja wyścig drag race

Szeryf nie był zachwycony

Całe zajście miało miejsce w Dallas w Stanach Zjednoczonych, gdzie policja jest teraz pod większym mikroskopem, niż kiedykolwiek wcześniej. Tym razem kontrowersja wokół ich działań nie dotyczy użycia siły, a czegoś, co jest nam wszystkim zdecydowanie bliższe. 

Ci dwaj zastępcy szeryfa z Dallas znaleźli się w trudnej sytuacji, po tym jak postanowili pościgać się na 1/4 mili. Dodajmy, że wyścigi były w pełni legalne i odbywały się na lokalnym torze Yello Belly. 

O całym zajściu dowiadujemy się z filmu, który obiega cały internet. Widzimy na nim dwa policyjne radiowozy Dodge Charger Pursuit. Samochody stoją na starcie, a towarzyszy im tłum wiwatujących obserwatorów. 

Uwaga kierowcy! Prawo jazdy nie będzie jednak odbierane za przekroczenie prędkości

V6 czy V8?

Nie wiemy, czy radiowozy były wyposażone w standardowy 3,6-litrowy silnik V6 o mocy 292 KM, czy opcjonalny 5,7-litrowy Hemi V8 o mocy 370 KM. Ich tempo nie było jednak specjalnie ekscytujące, więc obstawiamy tę pierwszą opcję. 

Biuro szeryfa hrabstwa Dallas poinformowało, że udział funkcjonariuszy w wyścigu nie był autoryzowany. Policja dowiedziała się o tym incydencie dopiero po tym, jak film trafił do internetu. Choć szeryfowi może się to nie podobać, reakcja społeczności to już całkiem inna historia. 

Widzieliśmy to jako znak pozytywnych emocji, oparty na tym, co dzieje się w kraju. Nie sądzimy, że powinni mieć z tego powodu kłopoty – powiedział jeden z uczestników. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News