Dodge Charger SRT Hellcat po tuningu Hennessey ma ponad 1000 KM. Znasz szybszego sedana od 0 do 100 km/h?

Dodge Charger SRT Hellcat po tuningu Hennessey ma ponad 1000 KM. Znasz szybszego sedana od 0 do 100 km/h?

Dodge sedan tuning

Podaj dalej

Dodge Charger SRT Hellcat nigdy nie cieszył się takim samym zainteresowaniem, jak jego dwudrzwiowy brat Challenger Hellcat, ale sam w sobie jest równie imponujący. Ten konkretny Charger Hellcat po tuningu Hennessey jest jeszcze bardziej wyjątkowy niż większość. 

Super sedan na sterydach

Dodge sedan tuning

Standardowy Charger Hellcat napędzany jest 6,2-litrowym turbodoładowanym silnikiem V8 o mocy 710 KM i momencie obrotowym wynoszącym 881 Nm. Amerykański tuner Hennessey opracował jednak pakiet ulepszeń dla super sedana, który wynosi go na całkiem nowy poziom. 

Wśród modyfikacji dokonanych przez Hennessey jest m. in. turbosprężarka firmy Magnuson, dzięki której silnik wyciąga zawrotne 1012 KM i moment 1314 Nm. Podczas ostatniego testu na hamowni, moc zmierzona na tylnej osi wyniosła 817 KM i 990 Nm. 

Od 0 do 100 km/h w… ile?!

Dodge sedan tuning

Charger Hellcat opisany w poniższym filmie to wariant Widebody, a Hennessey ma śmiałe deklaracje jeśli chodzi o jego osiągi. Amerykański tuner twierdzi, że super sedan może przyspieszyć od 0 do 100 km/h w zaledwie 2,8 sekundy. 

Bieg na 1/4 mili zajmie mu zaledwie 9,9 sekundy, a prędkość na mecie wyniesie 227 km/h. Oczywiście osiągnięcie tych wyników na oponach dopuszczonych do ruchu będzie sporym wyzwaniem. Możemy sobie tylko wyobrazić, że przy takiej mocy samochód ślizga się i traci przyczepność w mgnieniu oka i praktycznie na każdym biegu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News