Dealer Porsche wystawił na sprzedaż nową Panamerę za 77 tys. złotych. Zaliczka to jedyne 500 zł

Dealer Porsche wystawił na sprzedaż nową Panamerę za 77 tys. złotych. Zaliczka to jedyne 500 zł

Dealer Porsche wystawił na sprzedaż nową Panamerę za 77 tys. złotych. Zaliczka to jedyne 500 zł

Podaj dalej

Jeśli dobrze poszukasz, może uda ci się znaleźć używane Porsche Panamera za mniej niż 90 000 zł. Ale nowe? Za 77 000 zł? Niektórzy myśleli, że natknęli się na świętego Graala ofert samochodów. Zupełnie nowa Panamera wystawiona przez dealera Porsche za jedyne 77 000 zł, jak donosi portal Bloomberg. 

Porsche za grosze

Panamera S E-Hybrid

Jeśli zdecydujesz się na używane Porsche Panamera w podobnych pieniądzach, będzie ono miało setki tysięcy kilometrów przebiegu. Będzie zapewne dość mocno zużyte i będzie miało na karku ładnych kilka lat. 

Ale dealer Porsche z chińskiego miasta Yinchuan popełnił błąd. Wystawił na swojej stronie internetowej nowiutką Panamerę za 124 000 juanów, czyli około 77 000 zł. To 1/8 rzeczywistej ceny samochodów. Setki osób zobaczyło ofertę i szybko wpłaciło depozyt w wysokości 500 zł za pojazd. Rozumiemy, kto nie chciałby jeździć Panamerą? Dopiero po tym, jak zaczęły napływać setki zaliczek, dealer zdał sobie sprawę z pomyłki. 

Zarówno Porsche, jak i dealer musieli wszystko cofnąć. Na platformie mediów społecznościowych pojawiły się przeprosiny, a następnie dealer zdjął ofertę z internetu.

Panamera 4 E-Hybrid Sport Turismo

 

Sytuacja bez wyjścia

W sytuacji, która musiała doprowadzać zarówno klientów, jak i firmę do szału, Porsche musiało dotrzeć do każdej osoby, która wpłaciła kaucję i powiedzieć im, że samochód w rzeczywistości nie jest taki tani. Niemiecka firma zwróciła wszystkim wpłacone pieniądze. 

Można by pomyśleć, że klienci zdenerwowali się takim obrotem spraw. I rzeczywiście, pierwsza osoba, która wpłaciła kaucję, doszła do „wynegocjowanego dobrego wyniku” z dealerem. Porsche nie rozwija, na czym polegała ugoda, ale wygląda na to, że ta osoba faktycznie mogła kupić samochód w promocyjnej cenie. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News