Dacia zaprezentowała zupełnie nową wersję Dustera. Samochód będzie sam na siebie zarabiać!

Dacia zaprezentowała całkowicie nowy model o nazwie Duster Commercial. Specjalna wersja została oparta na osobowej wersji SUV-a, jednak oferuje praktyczną przestrzeń ładunkową o powierzchni 1,5 m3. Ta Dacia będzie sama na siebie zarabiać! 

dacia-duster
Podaj dalej

Dacia będzie zarabiać na siebie

dacia-duster-lpg-spalanie

Dacia Duster Commercial korzysta z tej samej specyfikacji, co model osoby. Dostępna będzie w trzech wersjach wyposażenia, a opcje silnikowe obejmą zarówno benzynę TCe i jak Diesel dCi. Wersja z silnikiem wysokoprężnym będzie dodatkowo dostępna z napędem na cztery koła. 

Praktyczna przestrzeń ładunkowa ma zaspokoić potrzeby klientów vanów i małych dostawczaków. Z tego powodu każdy Duster przekształcany jest w fabryce Renault Tech – usuwane ą tylne siedzenie, aby stworzyć jak najwięcej przestrzeni ładunkowej. Klienci w rezultacie otrzymują całkowicie płaską przestrzeń ładunkową. 

Podłoga jest montowana na miejscu i jest całkowicie płaska, obita specjalną wykładziną. Jako część zestawu do przebudowy, Duster wyposażony jest również w przegrodę z ogranicznikiem ładunku. Pozwala bezpiecznie oddzielić pasażerów z przodu od przestrzeni ładunkowej.

KIEROWCO! CHCESZ TANKOWAĆ TANIEJ? TO MOŻLIWE – SPRAWDŹ!

W środku znajdziemy także cztery haki mocujące i zdejmowaną osłonę ładunku aż do linii okien. Zwykła półka znajduje się na swoim miejscu, ale nowa dodatkowa osłona ładunku wypełnia lukę, aby zapewnić pełne pokrycie przestrzeni ładunkowej. Ważne jest to, że obie osłony można łatwo zdjąć, aby zmieścić większe, nieporęczne przedmioty. 

dacia-duster-commercial

Rozmiary i bezpieczeństwo

Maksymalna długość ładunkowa wynosi 1557 mm, a szerokość 1247 mm. Aby zwiększyć bezpieczeństwo Dacia Duster Commercial ma nieotwierane tylne szyby i folę ograniczającą wgląd w przestrzeń ładunkową. Na wyposażeniu standardowym znalazł się także alarm. 

Wysokość jazdy SUV-a jest zaletą przy załadunku ciężkich i nieporęcznych przedmiotów, bez konieczności sięgania nisko do przedziału ładunkowego. Ten może pomieścić łączny ładunek o masie do 492 kilogramów. 

Dacia Duster Commercial z zewnątrz nie zmieniła się wiele w porównaniu do osobowej wersji. Korzysta z tego samego pakietu, w który wchodzą m. in. wszystkie opcje lakierów metalicznych, felg aluminiowych, czy terenowych dodatków. Charakterystyczną sygnaturę świetlną LED z przodu uzupełnia zestawienie kwadratowych świateł tylnych Dacii.

duster

SIlniki – jest benzyna i Diesel! 

Dostępne są dwa silniki benzynowe – TCe 90 i TCe 130 – oba w wersji z napędem na przednie koła. Opcją z silnikiem typu Diesel jest Blue dCi 115, dostępny w wersjach z napędem 4×2 lub 4×4, z których ten drugi najlepiej nadaje się dla tych, którzy chcą w pełni wykorzystać potencjał wytrzymałościowy Dustera. Wszystkie modele są wyposażone w sześciobiegową manualną skrzynię biegów.

KIEROWCO! CHCESZ TANKOWAĆ TANIEJ? TO MOŻLIWE – SPRAWDŹ!

Przeczytaj również