Dacia Spring będzie REKORDOWO TANIA! Silnik ma "oszałamiającą" moc, a to nie wszystko

Dacia Spring będzie rekordowa pod wieloma względami. Crossover przede wszystkim ma papiery na to, aby elektromobilność dotarła do kierowców nie posiadających grubych portfeli. Pierwsze dostawy mają rozpocząć się już latem. Oto wszystko, co o niej wiemy. 

Dacia Spring będzie REKORDOWO TANIA! Silnik ma „oszałamiającą” moc, a to nie wszystko
Podaj dalej

Zamówienia na crossover ruszają wkrótce

dacia-spring-electric-2021

Dacia Spring jest gotowa do debiutu. Renault poinformowało w oficjalnej notatce, że samochód będzie dostępny od połowy marca. Za dwa dni ruszą więc pierwsze zamówienia na elektryczny samochód. Wszystko wskazuje na to, że będzie to najtańszy elektryk w Europie. Prawdziwy nośnik rewolucji bezemisyjnej. 

Cena nadal pozostaje ściśle tajna i zostanie ujawniona w czwartek, ale czas oczekiwania w końcu dobiega końca. Luca De Meo, szef Renault, przyspieszył z ambitnym planem o nazwie Renaulutuion, który ma pojawiać się na rynku jeszcze przed rozkwitem wiosny. 

Dacia kusi ceną 

dacia-spring-electric

Trudno jest precyzyjnie oszacować cenę Dacii Spring w Polsce. Ale samochód jest już dostępny na Węgrzech, obok elektrycznego bestsellera grupy, Renault Zoe. Ten ostatni przy obecnym kursie wymiany kosztuje 153 tys. złotych.

KIEROWCO! KLIKNIJ I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Dacia Spring obecna w przedsprzedaży na Węgrzech wyceniona została na… 18 000 euro (82 tys. zł). Możemy więc spodziewać się, że samochód ten będzie kosztował podobne pieniądze w Polsce. To będzie jednocześnie najtańszy samochód elektryczny dostępny na rynku, ale też najdroższa Dacia w historii. 

„Oszałamiająca” moc

Dacia Spring Electric

Choć na oficjalne ceny musimy jeszcze poczekać, wiemy już, że samochód ma 3,75 metra długości i jest wyposażony w akumulator o mocy 26,8 kWh. Napędza on silnik o mocy 44 KM i będzie miał zasięg 225 kilometrów. 

Mały elektryczny crossover, którego debiut zaplanowano na lato, zacznie trafiać do pierwszych klientów już latem.

Przeczytaj również