Czy tak będzie wyglądało nowe kombi od Hyundaia? Jeśli plotki się potwierdzą, będziemy mieli HIT! [ZDJĘCIA]

Najnowszy Hyundai Elantra łączy przystępną cenę i atrakcyjny styl. Ten wielokrotnie nagradzany pakiet, teraz został przedstawiony jako kombi z lekko podwyższonym prześwitem. Jeśli te plotki się potwierdzą i faktycznie Hyundai stworzy taki samochód, będziemy mieć murowany hit. 

hyundai-elantra-kombi
Podaj dalej

Nowe kombi od Hyundaia wyglądałoby świetnie

hyundai-elantra-kombi

Podwyższone kombi to intrygująca nisza, łącząca użyteczność kombi z odrobiną dodatkowego prześwitu crossovera. To również segment, w którym do tej pory nie widzieliśmy samochodów marki Hyundai. To oznaczałoby, że pojazd taki jak ta wyimaginowana wersja Elantry wpasowałby się idealnie. 

Rosyjscy graficy z portalu Kolesa sprawili, że przód Elantry jest czarny – włącznie z grillem i wlotami na rogach. Do tego pasująca okładzina błotnika. Ciemne elementy znajdziemy też na progach bocznych o wokół wykończenia tylnego zderzaka. 

Prześwit jest wyższy niż w standardowej Elantrze, ale kombi z pewnością nie wygląda, jakby chodziło na szczudłach. Jeśli zdarza ci się jeździć po nieodśnieżonych terenach, dodatkowy prześwit z pewnością przyda się kilka razy do roku. 

hyundai-elantra-kombi

Czy jest szansa na taką Elantrę?

Wydaje się, że artyści renderujący samochody z Kolesa lubią przekształcać najnowszą Elantrę w kombi. Wcześniejsze obrazy pokazywały sportową Elantrę N, jako podstawę do stworzenia szybkiego kombi. 

Zaletą dla producenta samochodów tworzącego taki produkt jest fakt, że prace rozwojowe są stosunkowo prostsze, niż w przypadku całkowicie nowego pojazdu. Podniesione kombi to bardziej modyfikacja istniejącej oferty, niż poszerzenia jej o nowy produkt. 

Nie wiemy jednak, czy Hyundai faktycznie zbuduje wersję kombi obecnej Elantry. Crossovery wciąż sprzedają się świetnie, a koreańska marka ma kilka modeli w tym nadwoziu w swojej ofercie. Wydaje się, że nie ma wystarczającej liczby klientów, którzy zdecydowaliby się na Elantrę z długim dachem, chociaż… kto wie, może kiedyś?

źródło: Kolesa

Przeczytaj również